Tajemství nočních masek: Opravdu svou pleť po ránu nepoznáte?

Pleťovou masku si čas od času dopřeje každá z nás (alespoň doufáme). Někdo z nás vsadí na klasiku v podobě krému, někdo zkouší oxidační masky, které na obličeji napění, dalším vyhovuje pohodlí a rychlost plátýnkových masek. Ale co noční masky? Používáte je?

Ano, před spaním jsme zvyklé pleť důkladně vyčistit, nanést sérum a oblíbený krém či olej, ale nechat něco působit na obličeji celou noc, to se většina z nás musí teprve naučit. O noční masky by bylo škoda svou pleť ochudit. Jsou speciální koncipované tak, že pleti dopřávají intenzivní péči a regeneraci během celé noci. Obsahují látky, které pokožka nejlépe absorbuje právě v době, kdy spíte. „Na rozdíl od denních masek, které působí ve velmi krátkém čase, ty noční uvolňují své regenerační složky po celou dobu vašeho spánku, tedy asi osm hodin. Díky tomu dodají vaší tváři vše, co jí chybí, a vy se probudíte s pletí vyživenou, hydratovanou a svěží,“ vysvětluje dermatoložka Hajnalka Méryová Faragó, skincare expertka prodejen Marionnaud. Nezní to jako sen?

Proč právě v noci?

Jedním z mnoha důvodů, proč používat masku během noci, je fakt, že během spánku se zvyšuje tělesná teplota a naše pokožka ztrácí více vody než během dne. Je tedy logické jí pomoct navrátit ztracenou vláhu. Dalším důvodem je, že pokožka je v takzvaném „opravném režimu“ a také je poréznější, proto jsou aktivní složky mnohem účinnější než přes den.

Noční masky jsou jako stvořené pro ty, kterým životní styl nedovolí dopřávat si pravidelně denní masku spojenou s relaxem.

Jak masku používat?

Noční masky většinou bývají posledním krokem vaší večerní péče, tedy následují až po důkladném čištění a nanesení séra, které musíte nechat opravdu důkladně vstřebat do pleti. Noční krém můžete vynechat, protože noční maska je vlastně takové spojení nočního pečujícího krému a hydratační masky.

Ideální je masku nanést zhruba půl hodiny předtím, než si půjdete lehnout, aby se stihla trochu vstřebat. Jinak hrozí, že jí většinu obtisknete do polštáře. A když se přece jen maska dostane na polštář, není to žádné drama. Většinou mají totiž průhlednou gelovou strukturu, takže žádného výrazného fleku se nemusíte obávat.

Nejlepší je ji aplikovat lehkou masáží nebo třeba válečkem, abyste si pokožku zároveň krásně prokrvila. Ráno stačí obličej opláchnout vlažnou vodou a nanést denní hydratační krém. Noční masku rozhodně nemusíte používat denně, většinou stačí maximálně jednou týdně.

Tipy na noční masky najdete v galerii: