Pohled jako Maddy z Euforie: Fox Eyes jsou hitem letošního roku

2 min čtení

2 min čtení

Bella Hadid, Kendall Jenner, Alexa Demie alias Maddy ze seriálu Euforie nebo třeba Kleopatra. Všechny tyhle ikony spojuje jedna věc: jejich svůdný pohled. Takzvané liščí oči – Fox Eyes – zažily v beauty světě boom před několika lety a nyní se znovu vracejí na výsluní, i když v méně invazivní formě. Toto líčení vám dodá uhrančivost šelmy i maximální sebevědomí a udělá z vás neodolatelnou femme (nebo klidně homme) fatale.

Seriál Euforie je hitem nejen mezi generací Z. Přinesl celou řadu trendů od oblékání až po líčení, které inspirují i mileniály. Ve druhé řadě se pozornosti obzvlášť těšila postava Maddy Perez – a spolu s ní i její představitelka, herečka Alexa Demie. Poznávacím znamením obou je výrazné líčení očí nazývané Fox Eyes neboli liščí oči, kdy je oko opticky zúženo a prodlouženo pomocí tmavé linky, protažené až do vnitřního koutka oka a do ostré špičky. Obočí se u tohoto looku nosí vyčesané tak, aby podpořilo iluzi protažení obličeje do stran a uhrančivost pohledu.

TIP NA VIDEO: Zázrak jménem kolagen: Jak funguje a který vybrat?

Pokud vám slovní spojení Fox Eyes něco říká, tušíte správně – tento trend zažil boom už před několika lety, kdy ale ženy i muži pro dosažení skutečně liščí vizáže podstupovali plastickou operaci, během níž se povytáhne oblast spánků a obočí. Tento estetický zákrok nezasahuje přímo víčka očí, ale rozhodně oči zúží a promění váš pohled.

Nemusíte ale hned pod kudlu, abyste dosáhli stejného efektu. Fox Eyes si zvládnete i nalíčit, ale chce to trpělivost, cvik (obzvlášť pokud linky nepatří do vašeho každodenního make-upu) a pořádně „nabroušené“ oční linky. Jak na to? Podívejte se na videonávody níže:

Loading
Loading

Abyste docílili co nejprotáhlejšího efektu, použijte také umělé řasy. Zastřihněte je a nalepte je na řasenkou již nalíčené řasy, ale pouze do vnějších koutků. Jen tak tvar oka místo zakulacení hezky prodlouží. Také je dobré před nanesením linky použít světle hnědý stín do ohybu víčka a koutky oka stínovat směrem nahoru – podpoří to celkový Fox Eyes efekt. TIP! K tomuto líčení volte uhlazený, lesklý a pevně stažený culík nebo drdol. Takový účes liščí make-up dotáhne k dokonalosti a perfektně se k němu hodí.

Fox Eyes vs. Cat Eyes

Liščí, nebo kočičí pohled? Není to tak dávno, co byly velkým trendem Cat Eyes neboli kočičí oči, které se těm liščím v mnohém podobají. Jak od sebe tato líčení rozeznat? Smyslem kočičích očí je oko opticky zakulatit. Proto je u nich důležitá především linka ve vnějším koutku a její zakřivení – „ocásek“ linky musí mít hezký, ostrý a jasně směřující tvar. U Fox Eyes, jak již padlo, jde o optické protažení a zúžení oka, proto je důležitá hlavně ostrost linky vnitřní. Vnější linka u liščích očí už ostrá být nemusí a můžete tak klidně zvolit i kouřové líčení rozetřené až na spánky.