Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Leo season: Jak se líčí odvážní Lvi a proč si pro jednou zkusit být jako oni?

Jakmile se červencové slunce změní na spalující srpnové horko, klidná povaha vodního znamení Raka ustoupí ohnivému období Lva. Symbolem tohoto znamení je tvor, který je pokládán za krále zvířat, což hodně vypovídá také o psychice Lvů lidských. Lidé narození ve znamení Lva jsou velmi sebevědomé a přirozeně autoritativní osobnosti. Jsou sice zvyklí být ve vůdčí pozici, ale umí být velmi přátelští. Jsou hrdí, přímí a odvážní. Každý z nás by v sobě měl na chvíli objevit onoho lva, na moment vypustit nejistoty všeho druhu a jen si jít za svým se vztyčenou hlavou. A k tomu vám může dopomoci také líčení po vzoru tohoto odhodlaného znamení.

Opálená pokožka

Lvu vládne slunce a nejteplejší letní měsíce, proto je bronzová pleť jasnou volbou. Rozhodně vás nenabádáme k tomu, abyste vystavovali pleť přemíře slunečního záření. Nejenže může za předčasné stárnutí pleti, ale dokonce může zvyšovat riziko rakoviny kůže. Opáleného vzhledu docílíte nejlépe kombinací zlatého rozjasňovače, bronzeru a rozjasňujícího podkladového krému. Pokud byste se ale v teplých dnech rádi vyhnuli make-upu, řešením mohou být také samoopalovací krémy či kapky, které jednoduše nakapete do svého běžně používaného produktu.

TIP NA VIDEO: Co čeká Lvy v roce 2023?

Video placeholde

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 5

Oranžová a žlutá

Jantar a citrín. Dva minerály tolik důležité pro zrozence Lva. Dokážou jim dodat optimismus ve chvíli, kdy jej potřebují, stejně jako klid v duši, který tohle znamení kvůli své pýše občas ztrácí. Vyzkoušejte žluté oční stíny či linky nebo oranžovou rtěnku. Zejména v létě jsou rty v barvách pomerančů jemnější alternativou ke klasické červené, nehledě na to, že v kombinaci s bronzovou pokožkou vypadají doslova božsky. Volit můžete matné i lesklé varianty, obojí je povoleno!

Pokračování 3 / 5

Kočičí oči

Kočičí oči by v souvislosti se lvím líčením mohly působit prvoplánově. Pravdou ale je, že podle charakteristik jednotlivých znamení jsou to právě Lvi, kteří se fyzicky vyznačují jemně povislými koutky očních víček. To samozřejmě realitě odpovídat nemusí, nicméně „kočičí linky“ mohou vaše oko skutečně vytvarovat tak, že vám vytvoří zcela jiný výraz tváře. Pohrejte si s černou tužkou na oči nebo tekutou linkou a zjistěte, jaké jsou vaše oblíbené varianty. Pokud je pro vás černá moc výrazná, sáhněte po tmavě hnědé.

Pokračování 4 / 5

Zlaté odlesky

Zlatá symbolizuje bohatství, extravaganci i sluncem ozářenou poušť. Vše, co Lvy tak moc vystihuje. Zlatá je velmi univerzální barvou a v líčení ji můžete použít několika způsoby. Jednak jako oční stín nebo zlaté oční linky, jednak jako zlatý rozjasňovač aplikovaný nejen na lícní kosti, ale také na rty a oční víčka či špičku nosu. V neposlední řadě je velmi efektivní také zlatá manikúra.

Pokračování 5 / 5

Zvířecí motivy

Zrozenci tohoto znamení jsou rádi extravagantní. Svůj podíl na tom nese také fakt, že jsou velmi sebejistí, někdy až pyšní, a tak nemají problém stát si za každým svým rozhodnutím. Nehty Lvů tak málokdy zůstávají v přirozených odstínech. Spíš je uvidíte pyšnit se extravagantnějšími drápky, které upoutají pozornost. Pokud chcete vyzkoušet nějaký nový vzhled, zůstaňte na safari a inspirujte se zvířecími motivy. Už dávno neplatí, že vypadají lacině. Jde jen o provedení a správnou kombinaci.

Doporučujeme

Načíst další články