Konec odličovacích tamponků: Trendy jsou konjaková houba nebo sonický kartáček!

Už jste slyšela o zázračné konjakové houbě, kterou můžete používat stále dokola, nebo o super chytrém čisticím kartáčku na pleť, který vám provede i diagnostiku? Zahoďte odličovací tampóny a buďte trošku eko!

Konjaková houba je aktuálně hit číslo jedna v čištění pleti. Na první pohled nenápadná malá houbička, která se vyrábí z japonské rostliny konjak, šetří (narozdíl od vatových tamponků) nejen přírodu, ale i vaši peněženku. Pravidelným používáním můžete zmírnit nebo dokonce úplně zlikvidovat akné, odstraníte černé tečky i ucpané póry a také vyrovnáte pH pleti. Díky tomu, že je houba 100% přírodní a má vynikající antibakteriální i protiplísňové účinky, je vhodná i pro alergiky a exematiky.

Její používání je úplně jednoduché. Nelekněte se, že suchá houbička má drsný povrch, hned jak ji namočíte, krásně změkne. V případě, že se chystáte odličovat make-up a ne jen masírovat již vyčištěnou pleť, naneste na houbičku oblíbený odličovací gel nebo mýdlo a mokrou a vyždímanou houbičkou kružte po obličeji. Zbavíte se líčidel i odumřelé kůže zároveň, pleť bude vyhlazená, jemná a pružná.

Pak už jen stačí houbičku důkladně vymýt vodou, znovu vyždímat a nechat usušit (ne na topení). Pokud se o houbičku budete správně starat, můžete ji používat klidně i tři měsíce.

Konjaková houba, Yves Rocher, 149 Kč

Delší dobu jsou populární také nejrůznější sonické čisticí kartáčky na pleť. Ty mají většinou jemné štětinky, které čistí pleť díky rotaci. Používat je můžete buď jen s vodou, nebo s jemnými peelingy i čisticími gely, abyste účinek ještě podpořila. Existují také kartáčky, které čištění pleti provádějí pomocí abrazivního kroužku, který pleť lehce obrušuje a nečistoty pak díky podtlaku sbírá dovnitř přístroje.

Třetím typem je čím dál populárnější sonický kartáček se silikonovými štětinami. Nejnovější a nejmodernější verzi právě teď nabízí značka Foreo. Nový sonický kartáček Luna Fofo na čištění pleti v sobě totiž skrývá speciální senzory, které dokážou určit typ vaší pleti a vytvoří vám unikátní čisticí program přímo na míru. Svůj čisticí kartáček připojíte přes aplikaci k telefonu, necháte ho provést analýzu a pak už jen bezstarostně čistíte pleť podle programu, který vám připraví. Čas od času analýzu zopakujte, abyste si ověřila, jak se vaše pleť díky čištění na míru lepší.

Inteligentní čisticí kartáček pro všechny typy pleti, FOREO Luna™ Fofo, 2349 Kč

Tipy na čisticí houbičky i kartáčky najdete v galerii: