Jak si vybrat parfém na zimu? Našly jsme ty nejlepší pro vás i jako dárek!

Jaký parfém se perfektně hodí k mrazivým teplotám a hřejivým kabátům? Poradíme vám, podle čeho vybrat ten pravý nejen pro vás, ale třeba také jako dárek pro někoho blízkého k Vánocům. 

Letní parfémy jsou lehké a jemné, a proto se v zimních měsících promění v nevýrazné. Pokud vám nějaký ryze ovocný či květinový parfém z léta zbyl, rozhodně ho raději schovejte na další sezónu, protože teď ho budete vlastně zbytečně plýtvat. Pochopitelně to funguje i naopak. Těžké parfémy s intenzivními dřevitými vůněmi se do letních prosluněných dnů vůbec nehodí. Budou nepříjemné nejen vám, ale i vašemu okolí a mnohdy mohou způsobit i silné bolesti hlavy.

Mít tedy jeden zimní a jeden letní parfém rozhodně není zhýralost, ale spíše nutnost. Ale jak vhodný zimní parfém vybrat? Sledujte jeho složení! Mezi intenzivní zimní vůně, které vyniknou i v mrazech, patří rozhodně vanilka, santalové dřevo, čokoláda, pačuli, citrusy, skořice, bergamot nebo třeba jasmín. Zkrátka všechny kořeněné, dřevěné a zemité tóny, které evokují smyslnost a teplo domova.

Při výběru nového parfému je třeba přihlédnout také k tomu, zda se jedná o kvalitnější parfémovanou vodu s označením EdP, nebo o toaletní vodu s označením EdT. Obě varianty se samozřejmě vyrábí v letních i zimních provedeních, ale obecně je známé, že parfémované vody vydrží zkrátka mnohem déle vonět, a tím pádem jsou také logicky o něco dražší než ty toaletní.

Tip: Pamatujte, že první čichový vjem není stejný jako ten po zhruba dvaceti vteřinách, kdy se vůně rozmělní, splyne s vaší pokožkou a vypaří se alkohol, který zpočátku může být velmi dominantní. Vůně, která vám zpočátku nesedla, se může proměnit ve vaši vyvolenou.

Tipy na skvělé zimní parfémy i toaletní vody najdete v galerii: