Jak si vybrat ideální parfém na zimu? Poradíme vám!

I když by si to většina z nás přála, zima ještě zdaleka nekončí. A tak si čekání na jaro můžeme zpříjemnit třeba pořízením nového parfému. Jak si vybrat takový, který bude ladit k nízkým teplotám a huňatým kabátům?

Parfémy, které vám během jarních a letních měsíců vytváří neviditelný voňavý závoj, mohou být o pár měsíců později naprosto nevýrazné. Stejně tak to funguje i naopak. Vůně, které během chladnějších měsíců dokonale podtrhnou vaši osobnost, mohou během horkých dnů způsobit klidně i nepříjemnou bolest hlavy. Takže zimní parfém rozhodně není marnivost, ale spíše nutnost.

Jak ho vybrat?

V zimě je nutné sáhnout po parfému, jehož vůně přebije i mrazy. Nebojte se tedy výrazných vůní, které vám zaručí přísady jako vanilka, dřevo, čokoláda, pačuli, cistrusy, skořice nebo třeba bergamot. Kořeněné, dřevité a zemité tóny jsou pro podzimní i zimní měsíce jako stvořené. Na jaře je nezapomeňte vyměnit za lehké květinové a ovocné vůně!

Dobré je také sledovat, jestli se jedná o toaletní vodu (označuje se jako EDT), která se hodí spíše pro letní dny, nebo o parfémovanou vodu (označuje se jako EDP) či ideálně parfém, které jsou pro zimu ideální.

Tip: S parfémem v zimě nešetřete. Nanášejte ho klidně na více míst, než jste zvyklá (na předloktí, klíční kosti, krk i třeba do vlasů).

Tipy na zimní parfémy a parfémované vody najdete v galerii: