Jak pečovat o pleť pod rouškou: Vsaďte na denní krém a omezte make-up!

Možná si roušku nasazujete každý den jen na chvilku, ale jsou i tací, kteří s ní musí v zaměstnání trávit celé dlouhé hodiny. A na to samozřejmě není naše pleť zvyklá.

Dlouhodobé nošení roušky může naši pleť pořádně potrápit, ať už začervenáním, svěděním nebo náhlým výskytem pupínků, protože teplo a vlhko podporují množení bakterií a vylučování potu. Mnohem důležitější je ovšem chránit sebe a své okolí, takže o zahození roušky není vůbec řeč. Pomůže však speciální péče, která není nikterak složitá ani časově náročná.

Dopřejte pleti očistu

V současné době je více než dříve důležité zbavovat pleť všech nečistot, odumřelých buněk a postarat se o její hydrataci. Takže si dvakrát týdně dopřejte peeling a také detoxikační nebo čisticí masku. Nezapomeňte také na důkladné čištění ráno i večer, a to i za předpokladu, že nepoužíváte vůbec žádný make-up. Je třeba pleť zbavit nečistot a mazu. Vsaďte na osvědčený odličovací prostředek (micelární vodu, mléko, gel) a přidejte do péče také tonikum.

Hydratujte

Než si nasadíte roušku, naneste na obličej lehký denní hydratační krém, který pleti dodá potřebné živiny a zároveň sníží riziko podráždění pokožky i výskyt suchých míst a oděrek. Během dne si pleť několikrát opláchněte vlažnou vodou, jemně usušte, a pokud vám to možnosti dovolí, znovu naneste tenkou vrstvu hydratačního krému, který se snadno vstřebává a nezanáší póry.

Omezte líčidla

Ano, doporučuje se nezůstávat celé dny v pyžamu a pečovat o sebe, stejně jako dříve, ale v případě líčidel je vhodné je omezit. Alespoň, co se týče make-upu, pudru či tvářenky. Ve vlhkém prostředí pod rouškou může docházet k mnohem intenzivnějšímu působení chemických látek obsažených v dekorativní kosmetice. Hrozí vám tak podráždění pleti a dokonce i výskyt zanícených pupínků. Nechte pleť raději odpočinout!

Dbejte na čistou roušku

Čistá rouška je samozřejmě důležitá nejen pro vaši pleť, ale především pro to, aby chránila vás i vaše okolí. Textilní roušku po každém použití vyvařte nebo vyperte na 90 ° a následně přežehlete.

Další tipy, jak sterilizovat roušku nebo respirátor, najdete ZDE!

Tipy na lehké hydratační krémy najdete v galerii: