Chyby při úpravě obočí, které vám nelichotí a dělají vás starší! | Ženy.cz
 


Chyby při úpravě obočí, které vám nelichotí a dělají vás starší!

3. listopadu 2020 • 06:00
• Foto: istock.com

Domácí úprava obočí není nic složitého. Je ovšem důležité, abyste se vyvarovala nejčastějších chyb.

-->

Velká mezera

Při vytrhávání obočí si dejte pozor, abyste se nenechala unést a neudělala příliš velkou mezeru nad kořenem nosu. Působí to velmi nepřirozeně a také přidává roky. Obočí by mělo vždy začínat nejdále u vnitřního koutku oka a končit tam, kde je přímka, která vznikne, když přiložíte tužku na jednu stranu nosu a spojíte ji s vnějším očním koutkem. Klidně si před samotným vytrháváním tyhle body vyznačte.

Pinzeta Slant Rose Gold, Tweezerman, profimed.cz, 599 KčPinzeta Slant Rose Gold, Tweezerman, profimed.cz, 599 KčAutor: Archiv firem
 

Špatný tvar

Perfektně vytvarovaný oblouk obočí dokáže změnit výraz vaší tváře a také vás omladit. Oblouk ovšem musí ze dvou třetin směřovat nahoru a z jedné třetiny dolů. Obecně platí, že obočí upravujeme především ve spodní části a té horní se věnujeme jen minimálně, klidně vůbec. 

Tip: Správně a za pár sekund budete mít upravené obočí díky speciálním depilačním páskám. Ty fungují na bázi studeného vosku, přizpůsobí se každému tvaru obočí a zajistí snadno a rychle jeho dokonalý tvar. Nechtěné chloupky odstraníte účinně a důkladně jedním rychlým trhnutím, a to už od kořínků. A při současném barvení slouží pásky jako šablona. 

Depilační pásky na obočí Andmetics, andmetics.cz, 249 KčDepilační pásky na obočí Andmetics, andmetics.cz, 249 KčAutor: archiv firem

Výrazné ztenčování

Každá úprava obočí by měla být provedena velmi decentně. Každé drastické ztenčování nebo naopak divoké domalovávání většinou nadělá více škody než užitku. Pamatujte, že nejvíce v kurzu je právě přirozenost.

Pero na obočí Eyebrow Pencil, Alcina, 270 KčPero na obočí Eyebrow Pencil, Alcina, 270 KčAutor: archiv firem

Špatná barva

Pokud si obočí domalováváte nebo jen lehce stínujete, myslete na to, že výběr správného odstínu je velmi důležitý. Obočí musí působit přirozeně. V současné době jsou velmi oblíbené paletky různých pudrových barev, které můžete vzájemně míchat a docílit tak ideálního odstínu. Při výběru tužky nebo fixu myslete na to, že vaše obočí by nikdy nemělo mít identickou barvu jako vlasy. Pokud jste bruneta, mělo by mít vaše obočí o odstín tmavší barvu než vlasy. Jako blondýna byste měla dokonce nosit barvu obočí o dva až tři odstíny tmavší. Černovlásky by si zase naopak měly vybrat o tón světlejší tužku na obočí, aby celkový efekt nepůsobil příliš tvrdě.

Paletka na obočí Brow Like Wow, Annabelle Minerals, annabelleminerals.com, 399 KčPaletka na obočí Brow Like Wow, Annabelle Minerals, annabelleminerals.com, 399 KčAutor: archiv firem

Začínáte líčením obočí

Obočí by mělo být takovou finální tečkou celého make-upu. Pokud s jeho líčením teprve začínáte, rozhodně ho nechte až na konec. Může se totiž stát, že bude výraznější než zbytek líčení nebo že mu celý make-up budete přizpůsobovat. Nechte si obočí na závěr, ať ho můžete perfektně přizpůsobit celému looku. 

Mandlová tužka na obočí, Ere Perez, myskino.cz, 504 KčMandlová tužka na obočí, Ere Perez, myskino.cz, 504 KčAutor: archiv firem

Tipy na produkty k líčení obočí najdete v galerii: 

Fotogalerie

14 fotografií

Jdi na homepageZpět na začátek

Horoskopy