Buďte jedinečná! 20 letních parfémů, které vám pomohou vystoupit z davu

Parfém podtrhuje osobnost, dotváří vzpomínky a dokresluje atmosféru místa, do něhož vstoupíme. I proto by jeho výběr měl být skutečně pečlivý a neměl by slepě následovat trendy a fakt, že právě většina žen propadla té či oné vůni. Léto je již v plném proudu, pojďte si proto vybrat vůni, díky níž na toto období budete ráda vzpomínat při každé chvíli, kdy se do ní ponoříte.

Vstoupila jste někdy do parfumérie a v záplavě velké nabídky nevěděla, kde začít? Případně otevřela stránku e-shopu a při množství nabízených vůní, o nichž nevíte téměř nic, ji zase raději zavřela? Nejste jediná. Najít vůni, která perfektně zapadne do vašeho života a stane se vaším poznávacím znamením, je běh na dlouhou trať. Pokud tedy stále hledáte parfém, který by se stal vaším společníkem pro toto léto, zkuste se porozhlédnout v nabídce takzvaných niche parfémů. V Česku jejich obliba stále není tolik rozšířená, což vám dává ještě větší šanci se zcela odlišit a skutečně vystoupit z davu.

TIP NA VIDEO: Odhalte kouzlo stylových Francouzek

Slovo „niche“, pocházející z francouzského vyjádření ojedinělosti a mimořádnosti, označuje takové parfémy, při jejichž výrobě je dbáno na pravé řemeslo parfemářů i využití prvotřídních přírodních surovin. Nejde tedy o vůně z masové produkce, ze kterých ještě dlouho po aplikaci necítíte téměř nic než jen štiplavou alkoholovou složku. Niche parfém oproti tomu poznáte díky jeho typické čistotě, nízkému obsahu doplňkové chemie, mnohem snazší identifikaci jednotlivých složek a tím i mnohem vyšší kvalitě a výdrži. Většina z nich je navíc označována jako unisexová, na každém nositeli se ale rozloží zcela jinak.

Stejně tak je známé, kdo je jejich autorem. Výroba niche parfémů je totiž vlastní skutečným mistrům oboru, mnohé vůně se vyvíjejí i několik let, než jsou uvedeny na trh, a většinou je provází také skutečný příběh, svázaný ať již s jejich vznikem či s osobou nebo událostí, které parfém skládá poctu.

Až si tedy budete volit nový parfém, kterým toto léto obohatíte svou sbírku, zkuste místo převládajícího názoru masy a žebříčků „nejprodávanějších“ jít po vlastní intuici, kvalitě a příběhu. Svět niche parfémů vám totiž dokáže otevřít zcela nové dveře do světa vůní, z nichž už se nebudete chtít vracet zpět. A pokud byste nevěděla, kde začít, máme pro vás dvacet vůní a novinek, které vás rozhodně nezklamou. Nikde není psáno – přestože si to mnozí myslí – že letní parfém musí být vždy jen lehký a ovocný. V našem výběru si přijdou na své jak milovníci dřevitých tónů, bílých květů i svěžích ozonových vůní, které si vás získají svou jedinečnou jednoduchostí.

Výběr letních niche parfémů najdete v galerii: