Jako v Cannes: Osvojit si styl Francouzek nikdy nebylo snazší

Kdo zbožňuje styl Francouzek, musí být letos nadšený. Jarní a letní kolekce jsou totiž plné trendů, které z jejich nadčasového a rafinovaně sexy šatníku čerpají ve velkém. Podlehnete také?

Na Francouzky se tento týden nesoustředíme náhodou. V Cannes probíhá filmový festival, kde se na červeném koberci scházejí hvězdy globálního i evropského formátu a na červeném koberci se mísí hollywoodská dokonalost s jejich pověstnou ležérností.

Nicméně letos je to s ním přece jen o něco jednodušší. Letošní trendy totiž z francouzského stylu hodně čerpají. Inspirací je Brigitte Bardot se svými odhalenými rameny, midi sukněmi a kruhovými náušnicemi stejně jako ikona 70. let Jane Birkin, která místo kabelky nosívala proutěný košík. Shodou okolností byly následující fotografie pořízeny také v Cannes.

#SilvanaMangano with #BrigitteBardot & #KirkDouglas in #Cannes #1953 ❤️

Příspěvek sdílený PierMichele Rosa (@piermichelerosa),Kvě 11, 2018 v 1:51 PDT

K odhaleným ramenům, které zažily velký comeback před dvěma lety, gingham kostičkám, jež jsme si zamilovaly minulé léto, letos přibyly okouzlující jednoduchost lnu, velké knoflíky, háčkované topy, kulaté i hranaté slaměné kabelky, boty na klínku i klobouky s širokou krempou. Zkrátka nakažlivý mix léta, slunce, ženskosti, retra a stylu, který se nosil a nosí na francouzské riviéře.

Podívejte se do fotogalerie, jaké kousky jsme pro vás vybrali z aktuálních kolekcí.

Jak dopadnou Češi na MS v hokeji? Sledujte čtvrtfinále on-line!