Jako v Cannes: Osvojit si styl Francouzek nikdy nebylo snazší

16. května 2018 • 06:00
Marion Cotillard na festivalu v Cannes • Foto: Profimedia.cz

Kdo zbožňuje styl Francouzek, musí být letos nadšený. Jarní a letní kolekce jsou totiž plné trendů, které z jejich nadčasového a rafinovaně sexy šatníku čerpají ve velkém. Podlehnete také?

Na Francouzky se tento týden nesoustředíme náhodou. V Cannes probíhá filmový festival, kde se na červeném koberci scházejí hvězdy globálního i evropského formátu a na červeném koberci se mísí hollywoodská dokonalost s jejich pověstnou ležérností.

Jednou z těch, které zde v posledních dnech zazářily, byla i Marion Cotillard. Ta si na prezentaci svého nejnovějšího filmu Angel Face oblékla šaty z kolekce Adama Selmana pro jaro a léto s modrou gingham kostičkou. Vlastně to byly šortky v kombinaci s cape skirt, navíc se zeleným lemem a páskem, které dodávaly lehce streetový look, ale to nevadí. Kombinace kostičkového vzoru, který zbožňovala už Brigitte Bardot a ne náhodou se mu říká také vichy, a červené rtěnky nám připomněla, jak jednoduchý, ženský, nadčasový a přitom rafinovaný a neuchopitelný je styl Francouzek.

Marion Cotillard na festivalu v Cannes Marion Cotillard na festivalu v Cannes Autor: Profimedia.cz

Nicméně letos je to s ním přece jen o něco jednodušší. Letošní trendy totiž z francouzského stylu hodně čerpají. Inspirací je Brigitte Bardot se svými odhalenými rameny, midi sukněmi a kruhovými náušnicemi stejně jako ikona 70. let Jane Birkin, která místo kabelky nosívala proutěný košík. Shodou okolností byly následující fotografie pořízeny také v Cannes. 

#SilvanaMangano with #BrigitteBardot & #KirkDouglas in #Cannes #1953 ❤️

Příspěvek sdílený PierMichele Rosa (@piermichelerosa),Kvě 11, 2018 v 1:51 PDT

K odhaleným ramenům, které zažily velký comeback před dvěma lety, gingham kostičkám, jež jsme si zamilovaly minulé léto, letos přibyly okouzlující jednoduchost lnu, velké knoflíky, háčkované topy, kulaté i hranaté slaměné kabelky, boty na klínku i klobouky s širokou krempou. Zkrátka nakažlivý mix léta, slunce, ženskosti, retra a stylu, který se nosil a nosí na francouzské riviéře. 

Podívejte se do fotogalerie, jaké kousky jsme pro vás vybrali z aktuálních kolekcí. 

Fotogalerie

25 fotografií

Jak dopadnou Češi na MS v hokeji? Sledujte čtvrtfinále on-line!

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy