H&M oznámilo novou designérskou spolupráci. Na koho se můžeme těšit?

Švédský módní řetězec H&M každoročně představuje jméno designéra, který pro tuto značku vytvoří limitovanou kolekci. Tedy designérské kousky (skoro) za cenu háemka, což vzbuzuje pochopitelná očekávání. Kdo to bude tentokrát?

Letošní volba padla na amerického módního návrháře Jeremyho Scotta, respektive módní značku Moschino, u níž už pět let působí jako kreativní ředitel. Scott, který má pověst umělce, jenž neuznává autority, se ve své tvorbě často vysmívá luxusu, konzumu i pohodlnému západnímu životnímu stylu, které provokativně sbližuje.

Pod jeho taktovkou vznikla například kolekce inspirovaná řetězcem rychlého občerstvení McDonalds, na šaty nechával tisknout obaly nezdravých potravin anebo si vypůjčil logo Coca Coly, jen místo něj použil slovo God (Bůh). Jeremyho fascinují města se svým street artem, logy, supermarkety a službami (před dvěma lety představil šaty inspirované automyčkou), hračky (památná je jeho růžová kolekce inspirovaná panenkou Barbie) i předměty denní potřeby (nikoho jiného by nenapadlo schovat luxusní parfém do flakonu, který připomíná čistič z drogerie).

Na předposlední přehlídce Moschino zabalil Gigi Hadid jako květinový pugét a na té poslední připomínaly modelky napůl Jackie Kennedy a napůl mimozemšťanky.

To pochopitelně budí očekávání, jaká bude jeho kolekce pro H&M. Už nyní je jisté, že bude v příkrém kontrastu k té loňské Erdem x H&M, jež byla plná líbivých květinových vzorů, cudných krajek a viktoriánských střihů. A byla mega úspěšná, dílem i proto, že značku Erdem pravidelně nosí i vévodkyně z Cambridge, její sestra Pippa nebo její budoucí švagrová Meghan.

Jeremy Scott je naproti tomu pankáč, který se nebojí koketovat s nadsázkou a kýčem a se kterým spolupracují celebrity jako Kanye West, Cardi B, Nicki Minaj nebo Madonna. Zatím prozradil, že v jeho kolekci Moschino x H&M najdeme šaty ve střihu parky a navíc v provedení stříbrných flitrů nebo kousky s potiskem zlatých řetězů a cédéček.

Odhalení nové designérské spolupráce přišlo trochu dříve, než jsme u H&M zvyklí. Jeremy Scott to spojil se svou tradiční party a současně s americkým hudebním festivalem Coachella. Společně s modelkou Gigi Hadid tuto novinku oznámili fanouškům na celém světě živě na Instagramu. I přes brzké odhalení si na novou kolekci, která představí dámské i pánské oblečení a doplňky, ještě budeme muset počkat, a to do 8. listopadu.

Designéři x H&M

Začalo to roku 2004, kdy na spolupráci s H&M jako první kývnul Karl Lagerfeld. Po něm následovali Stella McCartney, Victor&Rolf, Comme des Garçons, Matthew Williamson, Jimmy Choo, Sonia Rykiel, Lanvin, Roberto Cavalli, Versace, Marni, Maison Martin Margiela, Isabel Marant, Alexander Wang, Balmain, Kenzo a loni Erdem.