Rozjasňující pudr Shimmering Skin Perfector, odstín Opal, Becca, 990 Kč

Rozjasňující pudr Shimmering Skin Perfector, odstín Opal, Becca, 990 Kč Zdroj: Archiv firem

Multifunkční suchý olej se zlatým třpytem Huile Prodigieuse Or, Nuxe, 890 Kč
Čisticí gel proti nedokonalostem Acne Solutions, Clinique, 610 Kč
Zeštíhlující a formující termoaktivní emulze Sculpt Silhouette, Matis Paris, 1659 Kč
Zpevňující péče na dekolt a poprsí Push-Up Bust Firming Cream, Dermacol, 199 Kč
Exfoliační anti-aging polštářky X-treme PeelPads, Rexaline, 1590 Kč
10
Fotogalerie

Dekolt a záda: Svůdné zbraně, o které musíme pečovat!

Nevidíte si tam, ale všichni tam vidí vám. A záleží jen na vaší píli, jestli ty pohledy ostatních budou obdivné, nebo pohoršené. O čem je řeč? O vašem dekoltu a zádech!

Extra (vý)střih

Dekolt vyžaduje vaši jednoznačnou podporu, jinak nepodpoří on vás. A uznejte, že v případě tak mocné zbraně by sebemenší zanedbání byla zbytečná ztráta! Základem všeho je pochopitelně peeling, vzhledem k jemnosti pokožky co možná nejšetrnější. Přece jen je kůže v dekoltu náchylná k vráskám a pigmentacím podobně jako na obličeji, proto se k obroušení šupinek nejvíce hodí gomáž určená na tvář.

U vyhlazené pokožky pak můžete ještě navýšit atraktivitu tím, že jí dopřejete liftingovou masku (jedenkrát týdně) a zpevňující krém (po každém osprchování). Máte-li v plánu vyrážet s odhaleným dekoltem i mimo večerní hodiny, nezapomeňte jej chránit opalovacím krémem s vysokým SPF. Pokud bude zahrnovat tónující složku, jedině dobře! Sjednotí odstín kůže a dodá jí žhavější nádech.

Není na škodu, když vše završíte závojem pudru s jemným třpytem. Na klíčních kostech a ve žlábku mezi ňadry dokáže své!

TIP: Chcete-li si co nejdéle uchovat dekolt hladký a bez vrásek, snažte se jej minimálně vystavovat na přímém slunci. A také se naučte spát na zádech! Nemožné? Tak pokud jedině na boku, pak s podlouhlým válcovitým polštářkem mezi ňadry.

Čelem vzad

Péče o záda, která jsou v letních šatech, topech či plavkách obzvlášť na očích, představuje jednu nemilou překážku – že si sama všude nedosáhnete. Pro perfektní výsledek se tudíž víceméně neobejdete bez dalšího páru rukou. První krok spočívá, stejně jako u dekoltu, v obroušení svrchní vrstvičky odumřelých buněk, to aby kůže získala zářivejší a hebký vzhled. Bez problémů byste to však mohla zvládnout svépomocí, a to díky žínce s provázky po obou stranách.

V případě, že vaše záda sem tam zdobí pupínek, nasaďte pravidelnou očistu gelem proti akné. Ošetří pokožku jako zkušená kosmetička. A pokud platí, že opálená rovná se štíhlá, zapracujte na bronzovém nádechu kůže. Prostřednictvím tělového mléka s postupně tónujícím účinkem to půjde vcelku bezpečně snad i bez cizí asistence. Pozn.: Jemný třpyt podél páteře působí neobyčejně přitažlivě.

TIP: Pokud máte širší záda, vyhněte se výstřihu k okrajům ramen, jinak z vás udělá statnou zápasnici.

Článek vyšel v magazínu Moje psychologie.