Blond, nebo bruneta? Nechte si udělat bronde!

Nedokážete se rozhodnout, jestli chcete být blond, nebo bruneta? Nemusíte. Právě teď je čas pro trendy kompromis. Vyzkoušejte vlasy v barvě bronde.

Díky hvězdám jako je Gigi Hadid, která už na podzim zahalila své vlasy do tmavšího odstínu a stále je mu věrná, opět vzrůstá popularita barvy bronde. "Brondové vlasy jsou mixem hnědé a blond. Spojují dvě barvy a výsledek nejlépe zazáří na slunci," vysvětluje hairstylistka Bára Komárková, proč je barva bronde aktuální právě teď.

Pro koho je bronde?

Pokud dáváte přednost přirozeným barvám, pak je bronde právě pro vás. Přechod mezi jednotlivými odstíny není tak dramatický a mohou si ho dovolit i jemné blondýnky.

Vybírání správného odstínu nechte na svém kadeřníkovi, který by ho měl zvolit podle barvy vaší pleti. "Teplejší tóny pleti budou vypadat nejlépe se zlatými, oranžovými nebo medovými odstíny, chladnější tóny pleti budou zase lépe ladit se studenými či neutrálními odstíny," říká hairstylistka Bára a dodává. "Ale důležitá je vždy osobní konzultace, při které společně najdeme ten správný odstín."

Bronde je rovněž ideální pro ženy, které neholdují výrazným vlasovým trendům, jako jsou ombré nebo blorange, které budou i letos v kurzu. "Pro některé ženy je blorange dost divoký a hlavně potřebuje údržbu. Bronde nikoliv. Pokud se správně zvolí odstín a rozmístí barva, nemusíte ke kadeřnici klidně i tři až pět měsíců. Skvělé na léto. Stačí jen správný šampon a kondicionér, který dodá vlasům lesk a bude bránit ztrátě barvy," uzavírá Bára.

Jaké odstíny se letos také nosí?

Bronde si oblíbila i řada světoznámých celebrit. Například Jennifer Aniston, Jessica Alba, Gisele Bündchen a další, které tomuto odstínu zůstávají věrné i po léta. Podívejte se do fotogalerie a načerpejte inspiraci pro své nové letní vlasy.