Barevné i ve stylu Kate Moss: Nejlepší kabáty s kožíškem pro aktuální sezónu

2 min čtení

2 min čtení

Od té doby, co se většina módních domů rozloučila s pravými kožešinami, už se za opulenci chlupatých modelů nikdo nestydí. Faux fur kabáty tak každým rokem získávají na intenzitě – nejen co se týče objemu, ale i barev. Jaké trendy jim vládnou v aktuální sezóně?

Móda kabátů s kožíškem se v posledních letech ubírá dvěma směry: přírodní odstíny versus výrazné barvy. Jedno ale mají společné – faux fur je normou. I když bojkot pravých kožešin probíhal v různé intenzitě už v 80. a 90. letech (vzpomeňme na kampaně společnosti PETA, které podpořila i řada celebrit), teprve s nástupem nové generace návrhářů se ze zákazu pravých kožešin stala realita. Přesně před pěti lety s tím přišel módní dům Gucci, letos se přidal celý konglomerát Kering, kam spadá i Bottega Veneta, Balenciaga, Saint Laurent nebo Alexander McQueen. Před dvěma lety pro změnu zapózovala herečka Sophia Loren v kožíšku návrhářky Stelly McCartney – na důkaz, že i ikony ze staré generace mohou změnit módní názor.

TIP NA VIDEO: Jaké boty poletí letos na podzim a v zimě?

Nástup faux fur jako hlavního trendu s sebou mimo jiné přinesl větší hravost a nadsázku. Ve chvíli, kdy padla hra na pravé kožešiny, přibylo „jedovatých“ barev i vzorů. Tento směr pomáhá živit zejména skandinávská módní vlna v čele se značkami Stand Studio a Saks Potts. Zatímco první jmenovaná proslula barevnými chlupatými kabáty se šachovnicovým vzorem, druhá se do srdcí zaryla díky koženým trenčkotům, které vybavila nápadnými kožíškovými lemy – ovšem pozor, zrovna u ní pravidlo faux fur zcela neplatí, nejluxusnější modely mají certifikované kožešinové lemy z lišky. Pro změnu na upcyklaci staví polská značka Couple Dansant – nejrůznější pláště a baloňáky oživuje podobně velkolepými kožíškovými manžetami a límci. U nás je exkluzivně k sehnání v pražském second handu Lula Vintage.

Kate Moss a Naomi Campbell v 90. letech

Emily Ratajkowski (2022)

Vedle crazy barevných kožíšků, jimž letos vévodí zejména odstíny královské modři, červené nebo ultra violet, se vracejí i přírodně zabarvené kožíšky, které jsou k nerozeznání od pravých kožešin. Ty s sebou přinášejí vzpomínky na dobu pozdních nultých let, kdy módu ovládal směr indie sleaze – jistě si vybavíte kombinaci kožené bundy, skinny džín a kotníkových bot Jeffrey Campbell, která ovládala britskou i americkou módní scénu. Konkrétně Londýnu tehdy vládly královny party stylu Kate Moss a Sienna Miller, které z kožíškových kabátků učinily kousek na běžné denní nošení i na večírky. I když například na návrat leopardích chlupáčů si ještě počkáme, přírodní tóny bílé, hnědé či černé se vracejí – a to nejen v podobách roztomilých beránkových teddy coats.

Sienna Miller (2009)

Kate Moss (2007)

Hailey Bieber v kožichu Saint Laurent (2022)

Inspirace z Instagramu: Kožíšky a kabáty s kožíškem

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading