Jaro, pojď! Stylové dekorace, které vašemu bytu dodají novou energii

Konečně přichází čas myslet na to, jak do domova vpustit jaro. Nejlepším způsobem jsou samozřejmě živé pokojové rostliny nebo alespoň řezané květiny do vázy. Stejnou parádu ale udělají i stylové doplňky tak trochu ve vintage duchu.

Jaro přináší do interiéru nové barvy, to ale neznamená, že bychom se měli obklopit zářivě žlutou nebo oranžovou (tu si letos nechme na módní nákupy). Naopak, i v tomto období toužíme po klidu a stabilitě, současně ale potřebujeme novou energii – tohle spojení bezezbytku naplňují například odstíny klasické modré a vedle ní terakotová růžová. Rok 2022 se celý ponese ve znamení zemitých odstínů, které reprezentují naši touhu po blízkosti přírody, jež se pandemií ještě zintenzivnila. Modrá také symbolizuje určitou řemeslnou tradici – třeba ve spojení s keramikou nebo modrotiskem.

TIP NA VIDEO: Jaké bytové dekorace budou letos trendy?

Touha po blízkosti rostlin se do bytového dekoru vepisuje i tím, že se stává jejich extenzí. Anebo konkurencí? Do módy se vrací barevné sklo – vázy, sklenice, karafy, svícny – ale i porcelán s tradičním květinovým motivem ve stylu dědictví po babičce. Úlevu přináší i japonský přístup wabi sabi, který nachází krásu v nedokonalosti a nesouměrnosti. Do srdcí se nám dostávají organické tvary, asymetrie, viditelné prasklinky, sety, v nichž má každý hrnek nebo každá sklenička jinou barvu, ale i ložnicové soupravy, které mají každá vlastní dekor.

Loading

Fotogalerie: Od modré po terakotově růžovou – nejkrásnější dekor od českých designérů i z nových kolekcí