...

... Zdroj: iStock.com

Jóga v Thajsku, lyže v Japonsku: Kam za sportem i cestovatelskými zážitky?

Chodit na lekce čehokoli večer po celém dni v práci zní dost obtížně a také trochu nudně. Když si ale představíte, že tentýž kurz absolvujete někde v přírodě nebo třeba u moře, dostává tenhle plán úplně jiný rozměr.

Jóga v Thajsku

...
... | Zdroj: istock.com

Z Bangkoku se lodí dostanete na maličký ostrov Koh Yao Noi, kde najdete jen pár resortů a také jógové centrum, kam se jezdí na takzvaný retreat. Výhodou je, že je tenhle kurz pro každého – pokud máte omezený rozpočet, bydlet můžete klidně ve sdílené chatce pro osm lidí, anebo v pohodlném klimatizovaném pokoji pro dva. Vybrat si můžete z kurzů, které trvají tři, pět nebo sedm dní, a skvělé je, že začít můžete kterýkoli den se vám to hodí.

Často sem také jezdí lidé, kteří se předtím nikdy józe nevěnovali a právě tady začínají. Lekce jsou velmi různorodé, a tak si poradí s každým. Bývají dvě denně, a kromě nich tu samozřejmě můžete absolvovat nejrůznější výlety nebo vyzkoušet i další sporty a aktivity. Velký důraz se tu klade na taj-či, kterému se věnuje a vyučuje ho i samotný zakladatel tohoto speciálního resortu. Pro další informace mrkněte na www. thailandyogaretreats.com

Pokračování 2 / 6

Běh v Maroku

...
... | Zdroj: iStock.com

Maroko je velmi krásná země, a jestli pravidelně běháte, tak víte, že při běhu se nová místa objevují snad nejlépe. Maroko je navíc bezpečné a dokonale rozmanité – najdete tu všechno od pláží přes hory (pohoří Atlas je dechberoucí od začátku do konce) až po poušť a starobylá města.

Běhat tu můžete samozřejmě sami (na ranní běh Casablankou k nádherné obří mešitě Hassana II. jen tak nezapomenete), ale také pod dohledem trenéra. Podívejte se na web www.runtheworldadventures.com, který nabízí velkou běžeckou marockou expedici, během níž poznáte místní traily, stejně jako lidi, jejich tradice a jídlo.

Z osmi dní se šest běhá, tak se na to připravte. A na zmíněném webu najdete podobné projekty v dalších zemích světa od Guatemaly až po italské Dolomity.

Pokračování 3 / 6

Jóga, surf a golf na Bali

...
... | Zdroj: istock.com

V józe se můžete zdokonalit třeba i na Bali. Ideální je to s projektem Bali Vily, který na několika místech ostrova provozují Češi. Přímo od nich (na webu www.bali-vily.cz) si pronajmete vilu a zamluvíte jógové lekce. Výhodou je, že si přesně nadiktujete, co všechno by vaše vila měla splňovat, kolik za pobyt chcete zaplatit, a oni vám najdou to pravé na míru. To vše pohodlně v češtině. Dokonce i na surfování, v němž je Bali, respektive jeho vlny, číslem jedna, vám tu zajistí českého lektora, nebo třeba pomohou s výběrem těch nejlepších golfových hřišť, protože i tenhle sport se dá na Bali celkem intenzivně provozovat.

Pokračování 4 / 6

Lyžování v Japonsku

...
... | Zdroj: iStock.com

Napadlo vás někdy, že lyžovat nemusíte jen v Krkonoších nebo Alpách? Jestli vás láká představa mít zimu (a prašan!) po celý rok, napište si na svůj „travel list“ Japonsko. Jet lyžovat přes půlku planety samozřejmě není úplně snadné, proto doporučujeme vzít si na pomoc společnost Japow, kterou provozují čeští nadšenci do sněhu, lyží a snowboardu, a tak vám se vším pomohou a vše zařídí, a to od letenek přes ubytování a půjčení vybavení až po tipy na ten nejlepší freeride. Bydlet budete v typicky japonské usedlosti v centru horského města Hakuba-mura, odkud je to kousek do osmi špičkových lyžařských středisek. Spolehnout se však můžete i na tipy na výlety a k dispozici vám budou i zkušení průvodci. Více na www.japow.cz

Pokračování 5 / 6

Slovensko z koňského hřbetu

Kůň
Kůň | Zdroj: istockphoto.com

Jezdíte na koni, nebo vás projížďky zatím jen lákají? Pak si zamilujete pobyt na slovenském ranči Czajlik. Najdete ho v Dunajském Klátově, tedy v přírodní rezervaci Klátovské rameno. Přímo na ranči nabízejí výcvik a jízdu na koni pro začátečníky i pokročilé. K dispozici je jízdárna i projížďky po okolí. Součástí ranče je také penzion a restaurace, díky nimž tu můžete zažít jednu z nejzajímavějších dovolených, přestože nepojedete do žádné exotiky. Pokud vás podobný pobyt zajímá, mrkněte na www.czajlikranch.sk

Pokračování 6 / 6

Detox v Koldíně

Jak přivolat štěstí?
Jak přivolat štěstí? | Zdroj: shutterstock.com

Sport a udržování postavy není váš hlavní problém? Pokud chcete k vyčištění hlavy něco víc než palmy a pláž, nemusíte cestovat přes půl světa. V Pardubickém kraji najdete vesničku Koldín, kam se jezdí na terapeuticko-harmonizační pobyty. K dispozici tu jsou zkušení terapeuti z nejrůznějších oborů, a tak tu můžete absolvovat celostní program, jehož cílem je poznat své tělo a duši, a nastartovat tak tělu vlastní léčivý mechanismus.

Můžete sem sice jen docházet, ale mnohem lepší je využít program i s ubytováním – jezdí se sem na prodloužený víkend, nebo i celý týden. Pobyty jsou samozřejmě stejně jako jednotlivé terapie individualizované, takže si můžete vybrat, zda potřebujete detox, poradit s hubnutím, dovědět se něco o čínské medicíně, posílit imunitu, nebo se třeba jen naučit v klidu zvládat těhotenství. Další informace najdete na www.teloaduse.cz