Jóga v Thajsku, lyže v Japonsku: Kam za sportem i cestovatelskými zážitky?

Chodit na lekce čehokoli večer po celém dni v práci zní dost obtížně a také trochu nudně. Když si ale představíte, že tentýž kurz absolvujete někde v přírodě nebo třeba u moře, dostává tenhle plán úplně jiný rozměr.

Jóga v Thajsku

Z Bangkoku se lodí dostanete na maličký ostrov Koh Yao Noi, kde najdete jen pár resortů a také jógové centrum, kam se jezdí na takzvaný retreat. Výhodou je, že je tenhle kurz pro každého – pokud máte omezený rozpočet, bydlet můžete klidně ve sdílené chatce pro osm lidí, anebo v pohodlném klimatizovaném pokoji pro dva. Vybrat si můžete z kurzů, které trvají tři, pět nebo sedm dní, a skvělé je, že začít můžete kterýkoli den se vám to hodí.

Často sem také jezdí lidé, kteří se předtím nikdy józe nevěnovali a právě tady začínají. Lekce jsou velmi různorodé, a tak si poradí s každým. Bývají dvě denně, a kromě nich tu samozřejmě můžete absolvovat nejrůznější výlety nebo vyzkoušet i další sporty a aktivity. Velký důraz se tu klade na taj-či, kterému se věnuje a vyučuje ho i samotný zakladatel tohoto speciálního resortu. Pro další informace mrkněte na www. thailandyogaretreats.com