Díky nim opravdu zhubnete: 5 fitnessek, které má smysl sledovat

Chcete začít cvičit a nevíte, jak na to? Během lockdownu se roztrhl pytel s fitness influencery, kteří na sociálních sítích radí, jak shodit kila, vytvarovat zadek a zdravě jíst. Ne všichni ale opravdu vědí, co dělají. Vybrali jsme pět instagramových fitnessek, které jsou prověřené naší vlastní zkušeností. S těmihle dámami se vám to hubnutí opravdu podaří!

Plavková sezóna už je sice za námi, ale pokud jste během ní došly k závěru, že byste na tu příští chtěly mít trochu lepší formu, právě teď je čas začít! Ploché bříško, pevný zadek a sexy nohy totiž chtějí čas, trpělivost a konzistentní přístup ke zdravému jídelníčku i přiměřenému cvičení, a to zejména, pokud vám mají vydržet.

TIP NA VIDEO: Cviky na spodní bříško

Chladné a deštivé počasí blížícího se podzimu zrovna nevybízí k venkovním sportovním aktivitám, a tak je naprosto ideální na to zalézt do posilovny nebo si ji udělat doma v obýváku. Kde ale začít, když člověk s cvičením nemá zkušenosti? Řada z nás v takovém případě asi mrkne na YouTube, nebo možná spíše na Instagram, kde je cvičících videí opravdu požehnaně. On-line instruktorů se zejména během lockdownu urodilo mnoho, ale ne každý fitness influencer ví, o čem mluví, a to i když ho sledují třeba i desítky tisíc lidí.

Někteří instagramoví fitnessáci a fitnessky nabízejí sestavy plné nelogických, často i nefunkčních cviků, které navíc špatně předvádí nebo jejich provedení dostatečně nevysvětlují. Jejich vzhled je zároveň často výsledkem plastických operací anebo úplně jiného tréninku (náročnějšího, delšího), než jaký na svých profilech prezentují. Pro začátečníka to může být matoucí a také demotivující; člověk se dře, ale výsledky nikde. Druhým extrémem jsou pak ti, kteří kromě cvičení nabízí i výživové tipy zahrnující drastické redukční diety nebo takzvané detoxy založené na popíjení celerových šťáv a podobných věcí. Od těch ruce pryč, řada z nich nemá rady ničím podložené a vy si jejich dodržováním můžete zadělat na vážný zdravotní problém.

Abychom vám ulehčili vstup do zdravějšího života se silnějším tělem a pevnějšími křivkami, vybrali jsme pět instagramových fitnessek, podle kterých sami cvičíme a osvědčily se nám.

Článek pokračuje na další straně. >>>