Masturbujte! Nebudete mít rakovinu, depresi ani chřipku

30. ledna 2017 • 08:00
 • Masturbujte! Nebudete mít rakovinu, depresi ani chřipku

  Dneska už si snad nikdo nemyslí, že by masturbace mohla ubližovat. Naopak se ukazuje, že sebeukájení je docela prima zdravá záležitost. Nezáleží přitom vůbec na tom, jak super uspokojivý máte sexuální život. Čas od času si dopřát trošku onanie doporučují sexuologové, doktoři i vědci.

  Anthony Santella a Spring Chenoa Cooperová z Univerzity v Sydney přinesli nejnovější důkazy o tom, jak moc je sebeuspokojování prospěšné.

  Muži i ženy, kteří si pravidelně užívají onanii, prý dělají to nejlepší proti zánětu močového měchýře, diabetu, rakovině prostaty, depresi i nespavosti a navíc posilují svou imunitu.

  To už je pěkná řádka dobrých důvodů, proč si čas od času udělat dobře.

  Srdce jako zvon

  „U žen může být masturbace prevencí infekce děložního čípku a močových cest. Při vzrušení a orgasmu se otevírá děložní čípek, jeho svaly se stahují a odchází čípkový sekret. To umožňuje cirkulaci tekutin, takže sekret plný bakterií je odplaven pryč,“ vysvětlují vědci jeden konkrétní příklad.

 • Při opakované masturbaci se navíc snižuje riziko vzniku diabetu 2.typu, zpevňuje se pánevní dno a u mužů se posiluje a ozdravuje prostata.

  „Lidé, kteří onanují pravidelně a často mají také silnější srdce, nižší tlak, vyšší sebevědomí a jsou odolnější vůči bolesti,“ tvrdí Santella a Cooperová.

 • Konečně bez depresí

  Jenže to není všechno. Jak se během hry s vlastním tělem do těla dostávají hormony, uvolňuje se psychické napětí a mizí nespavost i psychická labilita.

  „Během orgasmu se do mozku vylučují hormony endorfiny, které působí jako skvělá prevence depresí, zatímco hladina stresového hormonu kortizolu klesá. Tím se také posiluje imunitní systém,“ ukončují australští vědci svou ódu na masturbaci.

 • Dělají to i miminka

  I když by to spousta lidí nepřiznala ani na mučidlech, tak v západní společnosti masturbuje 94 % mužů a 85 % žen. Někteří si to užívají, jiní pak mají morální kocovinu.

  Málokomu totiž dochází, že je to jedna z nepřirozenějších věcí a dráždění pohlavních orgánů automaticky zkouší i „miminka“ v děloze.

  To, že si každé novorozeně po rozbalení pleny instinktivně sáhne mezi nohy, vám potvrdívšechny matky. Tak proč se téhle zdravé zábavě nevěnovat i v dospělosti?

  Článek připravil Blesk pro ženy.

Autor: MAJ,MAJ
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy