20 nejkrásnějších šatů na podzimní svatbu. Vyberte si!

Podzimní svatby jsou čím dál oblíbenější. Příroda hraje různými barvami, hosté si neuženou úpal a navíc máte záminku pořídit si zbrusu nové šaty z podzimní kolekce. Vybraly jsme pro vás ty nejkrásnější, ve kterých na svatbě zazáříte. 

Pokud máte skříň plnou vzdušných šatů se špagetovými ramínky, ve kterých byste na podzimní svatbě dost pravděpodobně zmrzla, nezoufejte, protože obchody jsou již plné nových podzimních kolekcí a ve většině z nich dominují právě šaty. Nejčastěji narazíte na midi šaty s květinovými potisky, které se nápadně podobají těm, co zářily v létě, ale mají výrazné podzimní prvky. Většinou jsou v typických podzimních tónech, jako jsou hnědá, vínová, hořčicová nebo třeba šedá, mají tříčtvrteční nebo dlouhý rukáv a mnohem hřejivější materiál.

HTML box 54265

Samozřejmě pokud si nepotrpíte na vzory, rozhodně seženete i jednobarevné šaty, které v žádném případě nebudou nudné. Najdete totiž kousky ozdobené volánky, krajkou, fižím nebo třeba plisováním. A narozdíl od šatů s potiskem se vám k těm jednobarevným budou mnohem lépe vybírat doplňky a šperky. Nebojte se sáhnout také po saténových šatech, které jsou zdánlivě jen letní záležitostí, ale není to tak. Ve skutečnosti jsou jako stvořené pro vrstvení. Pokud jsou na ramínka, oblékněte pod ně třeba halenku s nabíranými rukávy a svatební outfit je na světě.

I když svatba není v létě, platí stejná pravidla dress code (pokud si je sami neurčí samotní budoucí manželé). Není na škodu si je zopakovat! Bílá je pouze pro nevěstu! Takže na sněhobílé a krémové šaty raději zapomeňte.

To, že už je léto definitivně pryč, neznamená, že musíte na svatbu dorazit jako "černá můra". Takže ani černá barva rozhodně není vhodná. Jestliže preferujete extravagantní kousky a ráda vyčníváte z davu, pro tentokrát buďte trošku zdrženlivá. Takže žádné hluboké výstřihy, extrémní rozparky nebo provokativní délka sukně.

Tipy na šaty na podzimní svatbu najdete v galerii:

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!