Last minute dárky ke Dni dětí: 30 tipů na kosmetické radosti pro nejmenší

2 min čtení

2 min čtení

1. červen patří dětem! Mezinárodní den dětí ale není jen příležitostí, kdy obdarováváme své ratolesti dary, je také svátkem, kdy si připomínáme jejich postavení a důležitost v naší společnosti. Od nákupu radostí vás ale neodrazujeme, naopak. Pokud na poslední chvíli sháníte něco, čím byste mohli dceru či syna potěšit, vybrali jsme pro vás 30 dětských kosmetických tipů.

Mezinárodní den dětí neboli „dětský den“ není jen dnem, kdy své ratolesti obdarováváme dárky. Je to také příležitost pro připomenutí toho, jak jsou nejmenší pro naši společnost důležití a že bychom rozhodně neměli opomíjet jejich potřeby, chování a názory. Tento den je tedy věnován nejen oslavám, ale také podpoře dětských práv a jedinců, kteří svůj svátek nemohou slavit v rodinném kruhu. 

TIP NA VIDEO: Nechte se inspirovat dívčími účesy pro malé princezny

První podnět k založení dne dětí byl dán v Turecku při založení Národního shromáždění, a to 23. dubna 1920. Mustafa Kemal, ochránce národních práv, totiž upozornil na důležitost těch nejmenších v kontextu budování nového státu. Byl to tedy sám Kemal, kdo ustanovil 23. duben jako Den dětí, který se mimochodem v Turecku slaví v tomto termínu dodnes. 

Mezinárodní den dětí, který se slavil po celém světě, však přišel až o několik let později. V roce 1949 jej vyhlásila Mezinárodní demokratická federace žen jako Den pro ochranu dětí. Důvodem tohoto vyhlášení bylo masové zabíjení žen a dětí v Lidicích v roce 1942 a také ve francouzském Ouradouru o dva válečné roky později. Datum bylo nakonec ustanoveno na 1. červen v návaznosti na konferenci v San Franciscu, kde již v roce 1925 čínský generální konzul upozornil, že společnost by se měla více zabývat blahem dětí. Demonstroval to mimochodem tím, že na místě shromáždil několik čínských sirotků. OSN vyhlásila Světový den dětí až v roce 1954; postarala se tím ale o jeho mezinárodní rozměr. 1. červen se tak stal dnem, kdy si připomínáme důležitost těch nejmenších a také nutnost poskytnout jim dobré podmínky pro jejich zdravý vývoj.

Dětský den se v různých zemích slaví nejrůznějšími způsoby. Mnoho z nich pořádá festivaly, soutěže, sportovní dny, tvořivé dílny či divadelní představení. Někde se však také uskutečňují charitativní akce či dobrovolnické programy, které pomáhají dětem v nouzi nebo zvyšují povědomí o dětských právech. Den dětí je tak dnem radosti i zábavy, zároveň je to ideální čas pro zamyšlení nad tím, jak moc jsou děti pro naši společnost důležité a jak jim zajistit co největší bezpečí, podporu a lásku. 

Ovšem každé dítě dostává také rádo dárečky, drobnou radostí tak rozhodně nic nezkazíte. A nemusí se vždy jednat o hračky! Na trhu je také mnoho kosmetických produktů určených přímo pro děti. Pokud tedy vaše malá parádnice potají používá vaši oblíbenou rtěnku nebo parfém, není od věci jí pořídit vlastní. Dětská kosmetika je šetrnější a složení je přizpůsobeno tomu, aby dětskou pokožku zbytečně nedráždilo. Připravili jsme pro vás last minute tipy, které ještě stihnete pořídit v kamenných prodejnách.