Kde koupíte nejkrásnější červené šaty tohoto léta?

Kde koupíte nejkrásnější červené šaty tohoto léta? Zdroj: Instagram @francescaperks, @vivianhoorn a @linda.sza

& Other Stories, 49 eur
& Other Stories, 79 eur
& Other Stories, 129 eur
Arket, 49 eur, arket.com
Arket, 129 eur, arket.com
42
Fotogalerie

Láska na první pohled: 40 nejkrásnějších červených šatů z aktuálních kolekcí

Červená barva ovládla poslední sezónu díky podmanivému trendu touch of red – fotogenicky sladěných doplňků v podobě mašlí, kabelek či balerínek. S nadcházejícím létem tento holčičí přístup sice ustupuje do pozadí, nicméně červená si stále říká o pozornost – tentokrát v podobě letních šatů. Které kolekce letos ukrývají ty nejkrásnější?

Červené šaty odjakživa dráždí smysly, protože nositelce dodávají instantní sex-appeal a k tomu vyžadují určité sebevědomí. Současně však v módě mohou reprezentovat klasickou eleganci, ke které se návrháři čas od času s chutí vracejí – letošní jarní a letní sezóna není výjimkou. 

TIP NA VIDEO: Jak se starat o kabelku?

Video placeholde

Na rozdíl od předchozích let, kdy jsme se do červené zamilovávaly skrze vintage květinové vzory nebo drobné puntíky, je letošní pojetí o poznání více monochromatické. A to doslova. Módní domy (Valentino, Gucci, Jacquemus...) nechávaly na přehlídkách vyniknout jedinečnou krásu klasicky rudé barvy nejen skrze ležérní střihy, ale i styling, který pro efekt často zahrnuje i červené doplňky.

Valentino jaro/léto 2024
Valentino jaro/léto 2024 | Zdroj: Profimedia.cz

Jacquemus
Jacquemus | Zdroj: Profimedia.cz

Květiny se sice stále objevují, nicméně nově i v podobě růží na červeném podkladu – tohle spojení nejlépe vynikne na lesklém saténu, který se ruku v ruce s červenou stává materiálem sezóny. 

Není náhodou, že odstín, který sociální sítě definovaly jako cherry red, kulminuje právě v období třešní. Červené šaty letos víc než kterékoli jiné vyjadřují obyčejnou radost z léta, YOLO a chuť si ho užít naplno, než tento odstín na podzim postupně zase získá nádech červeného vína. Ani tehdy však červená neřekne poslední slovo.

Výběr červených šatů najdete ve fotogalerii v úvodu článku.

Doporučujeme

Načíst další články