Jak se v létě cítit víc sexy?

Jak se v létě cítit víc sexy? Zdroj: iStock.com

Jak se v létě cítit sexy ve svém těle? Nemusíte hubnout do plavek, stačí se řádně hýčkat!

„Být sexy“ není nálepka, kterou vám věnuje okolí, nejsou to ostruhy zasloužené dokonalostí. Je to stav mysli, který si můžeme navodit skrz svou fyzickou schránku. Způsobů je hned několik.

Opálená pokožka

Ať už vypadá vaše silueta jakkoli, v bronzovém provedení jí to sluší víc. Působí štíhlejším, vypracovanějším dojmem, navíc nejsou vidět drobné žilky, modřiny a další záležitosti, které k živým bytostem prostě patří. Samozřejmě kvůli opálení neriskujte v žádném případě zdraví a slunci se vystavujte pouze s ochranným faktorem na kůži. Místo toho se objednejte na instantní opálení nástřikem. Vydrží až deset dnů, a pokud se vydáte do kvalitního salonu, nehrozí ani mapy, ani špinavé oblečení či povlečení. 

TIP NA VIDEO: Lékařka a dermatoložka radí, jak se (ne)opalovat.

Video placeholde

Lesklé tělo

S hladkou, zářivou pokožkou je to podobné jako s opálením. Je vám příjemné se jí dotýkat, zároveň skvěle vypadá. I když máte málo času, vyhraďte si ho na malý rituál. Nemusí zabrat víc než pět minut, a ty si ve svém rozvrhu najde každý. Po každé sprše se namažte suchým olejem, od chodidel až po klíční kosti. Roztírejte přípravek jemnými krouživými pohyby, vnímejte dotyk prstů na kůži. Nejenže se uvolníte, ale také kůži dodáte potřebnou hydrataci. Ideální je zavést takový zvyk večer před spaním poté, co vypnete mobil.

Zajděte si na kosmetiku

Co je na tom sexy? Že vaše tvář vypadá po procedurách jako po sexu. Nemáme na mysli tedy zrovna intenzivní manuální čištění pórů, ale díky maskám a masáži se na obličeji usadí ruměnec, který připomíná dovolenou a dlouhou siestu ve dvou. Objednejte se třeba na ošetření pro projasnění a rozzáření pleti do salonu Silk Ferries, kde nabízejí služby vycházející z indické a čínské medicíny.

Rudá rtěnka

Každá je díky ní za femme fatale, jen se jí Češky stále bojí nosit. Souhlasíme, že nanést ji někdy může být trochu oříšek. Jak to udělat, abyste nevypadala příliš dramaticky nebo jako klaun? Nejdřív na rty naneste balzám, pak barvu vklepejte. Začněte od prostředka rtů, pokračujte ke krajům. Přidávejte podle libosti na intenzitě. A pak se nebojte líbat, stejně je nejvíc sexy rudá rtěnka rozpitá. 

Voňavý sprchový gel

Představte si, jak po celém dlouhém dni konečně zaplujete do sprchy a celé tělo pořádně očistíte. Podobně jako u masáže olejem – pomalu, krouživými pohyby. Vychutnávejte si, jak voda dopadá na kůži i vůni sprchového gelu. Zavřete oči a zapomeňte na seznam úkolů, které vám proudí hlavou. Jednoduše jen buďte a užívejte si svou fyzickou schránku.

Bílé zuby

S úsměvem jde všechno líp a ten, kdo má k tomu chrup bělostný, je pro nás automaticky přitažlivý. Taková už je naše lidská podstata, podle zdravých zubů posuzujeme podvědomě atraktivitu protějšku. Nemusíte mít úsměv zrovna nepřirozeně bělostně umělý, ale zdravé zuby bez nádechu žlutého podtónu jsou zkrátka nejvíc sexy. Zajděte si na zubní hygienu, která vám pomůže odstín sjednotit a udržujte ho pak bělicí pastou

Upravené obočí

Obočí je jako rám našeho obličeje. Na něm záleží, zda vypadáme mladistvě, nebo naopak přísně. Už řadu let se nosí co nejpřirozenější, nejhustší. S upraveným obočím od profesionálů budete sexy, rozsvítí se díky správnému tvaru a barvě celá tvář. Ale i když vám příroda v této oblasti moc nenadělila, je tu šance v podobě microbladingu. Je to moderní verze permanentního tetování a výsledky vypadají úchvatně. Jen musíte najít skutečné odborníky, kteří vytvoří odstín i tvar na míru.

Krémová tvářenka

Ruměnec je sexy odpradávna a naštěstí se mu dá snadno pomoct. Zkuste vyměnit krémovou tvářenku za pudrovou. Vláčná textura vypadá přirozeněji a na pleti lépe sedí. Můžete barvu přidat, pokud se vám zdá, že se „červenáte“ málo. Zkusit také můžete velmi přirozené líčení, kdy vklepete do tváře a rtů trochu stejné barvy. Zabere to pět minut, ale z výsledku budete nadšená vy i okolí.

Každodenní trénink

Nejde o posilovnu ani park, kde máte běhat a dělat kliky. Jde o mentální cvičení, které musíte opakovat. Bez něj si nebudete připadat sexy, ani kdyby vám to opakovalo denně tisíc lidí. Stoupněte si nahá před zrcadlo a prohlížejte si své tělo. Jaké partie ve vás vyvolávají emoce? Co se vám líbí a proč? Abyste byla pro sebe, a tedy i okolí přitažlivá, musíte se líbit sama sobě. Nemusíte být nadšená ze všeho, stačí z něčeho. Všímejte si detailů.

Manikúra

Upravené ruce jsou sexy pro muže i ženy. Svěřte je proto profesionálům. Nemusíte si hned nechat udělat obří rudé drápy, sexy jsou krátké nehty ve světlém odstínu. Nebo si nemusíte nechat nehty ani lakovat, ale zbavte je přerostlých kůžiček a dejte jim tvar. Na závěr si užijte také masáž. Aby manikúra co nejdéle vydržela, promazávejte denně kůžičku okolo nehtů.

Dramatický pohled

Oko je okno do duše, ale také velkým nástrojem svádění. Dlouhé, tmavé řasy ho samozřejmě podtrhnou. Řasenka je, podobně jako červená rtěnka, okamžitý způsob, jak svůj pohled zvýraznit, a tedy cítit se svůdnější. Nebojte se nanést dvě vrstvy řasenky na horní i spodní řasy a použít předtím kleštičky na řasy.

Plážové vlasy

Hříva jako od moře, která vlaje v lehkém vánku… Co může být přitažlivějšího? Je pak úplně jedno, zda jsou vaše vlasy blond, tmavé, zrzavé nebo šedé. Ta nespoutanost, spontánnost, ale zároveň také nedbalost je sexy. I když se k moři nechystáte, můžete si takový účes vykouzlit v koupelně. Stačí si vlasy umýt jako obyčejně, jemně z nich vymačkat vodu starým bavlněným tričkem, nastříkat do nich mořskou sůl ve spreji, promačkat a nechat volně uschnout.

Matná tvář

Lesk je sexy, ale pouze tam, kde ho na obličeji potřebujeme. Lesklá brada, čelo ani T-zóna nikomu na sex-appealu nepřidává, obzvlášť v letních měsících. Transparentní pudr je váš kamarád, který tváři dodá na přitažlivosti a upravenosti pokaždé, když budete potřebovat. Nezapomeňte ho jen přendávat z kabelek a nepouštějte ho na zem, většinou pád z výšky nepřežije a vám po něm bude teskno.

Masáž obličeje

Sexy je stav mysli, jak bylo řečeno na začátku. Jak se tedy zamilovat do vlastní tváře? Pomocí masáže s olejem, vyzkoušet můžete třeba ten moringový, který má anti-aging účinky. Pomalými pohyby masírujte svou tvář, dýchejte zhluboka a obdivujte svou krásu. Patří k ní i vrásky, pupínky a pigmentové skvrny. Ony nedokonalosti z vás udělají živého, a tedy sexy člověka.

Článek vyšel v časopise Moje psychologie 8/2019.

Doporučujeme

Načíst další články