Otravné trendy

Otravné trendy Zdroj: Instagram @linda.sza, mia.dickerson a @florettenacer

Nejotravnější trendy současnosti? V této podobě je opravdu nosit nechceme!

Mikro trendy ze sociálních sítí nemusejí být samy o sobě špatné, horší fáze však nastává, když se stávají všudypřítomnými a pro zajímavost se mísí s dalšími současnými výstřelky. Pravdou je, že experimentování s novými kombinacemi a vrstvením může neustále módu posouvat, občas se ale stane, že ji zavede do slepé uličky. Třeba jako v následujících případech.

Capri legíny „s přesahem“

Capri kalhoty ještě ani nestihly naplno prožít svůj avizovaný comeback a už se stávají obětí současného eklektického přístupu k módě a mísení trendů. Příkladem jsou třeba krajkové capri legíny, které navazují na úspěch podobně transparentních sukní – tedy módního kousku, který provází určitý riskantní náboj. Problém je, že se zde spojují rovnou dva extrémně nekomfortní atributy – jednak kontroverzní silueta nultých let a jednak průsvitný materiál, který vyžaduje další vrstvení, čímž outfit ztrácí na jednoduchosti a smyslu. U druhého příkladu je zase patrné, že ani líbivý trend červených akcentů nemusí fungovat univerzálně a není samospásný.

TIP NA VIDEO: Jaké outfity se dají poskládat ze secondhandových kousků?

Video placeholde

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 4

Tepláky & baleríny

Pro tento styl se na TikToku loni vžil název bloquette (nebo také blokette), protože spojuje sportovní módu britského stylu (výraz bloke v anglickém slangu označuje „týpka“) s ultra dívčími, tedy koketními, kousky. Módní influencerky v tomto duchu nejčastěji mísí kousky z kolekce Adidas Originals, která mívá žádoucí retro náboj, a zdánlivě nekompatibilní mašle, baleríny či bardot topy. Třetí rozměr dodávají „corporate chic“ kousky jako oversize blejzry. Ano, tyto tři protichůdné styly vnášejí do módy zajímavé napětí a na sociálních sítích to funguje. Pojďme si ale upřímně říct, že v každodenním životě tyto kombinace nedávají smysl a pozbývají účel.

Pokračování 3 / 4

Midi sukně přes baggy kalhoty

Vrstvení midi sukní přes baggy kalhoty je aktuálně populární trend u generace Z, který u starších mileniálů zdvihá obočí podobně jako návrat capri kalhot. Důvod je, že byť jde o dva neoblíbenější kousky dámského šatníku, dohromady si mohou spíše uškodit – a nejde jen o estetické vyznění. Vrstvení sukní nebo šatů přes kalhoty relativně dobře funguje u kratších délek, u těch delších outfit ztrácí svou podstatu – tedy cool siluetu i pohodlí, kterou nám baggy kalhoty a midi sukně separé poskytují. Tento styl může fungovat spíše jako subkulturně laděná módní zajímavost, která je přitažlivá, protože v tom nechce chodit každý. Ano, opravdu nechce.

Pokračování 4 / 4

Bílé a šedé punčocháče & minisukně

Styl preppy girl, který ovládnul podzimní a zimní sezónu, vrátil do módy ultra krátké skládané sukně, což vyžaduje módní kooperaci v podobě krycích punčocháčů. Ty červené či vínové se v tomto stylu osvědčily na maximum, problém přišel ve chvíli kdy se obě barvy začaly vyčerpávat a na jejich místo nastoupily nové odstíny. Bílé, respektive šedivé punčocháče bezesporu zapadají do něžné estetiky balletcore a dají se zkombinovat tak, aby vznikl skvělý outfit (takové byly k vidění třeba během fashion weeku v New Yorku). Samy o sobě však příliš lichotivým dojmem nepůsobí, jelikož dodávají pocit „opticky širších nohou“. Ale naštěstí už je jaro.