Kšiltovky

Kšiltovky

Jak nosit kšiltovku? 8 outfitů, které vás přesvědčí, že patří i do vašeho šatníku

Kšiltovky se před pár lety vyhouply mezi nejpopulárnější jarní doplňky a od té doby se své pozice pevně drží. Už princezna Diana nás navíc před třemi dekádami naučila, že je nemusíme nosit jen ke sportovnímu outfitu. Tento doplněk se totiž hodí do celé škály stylů – a následující inspirace to jen potvrzuje. Najdete v ní ten svůj?

Tenniscore

Do kin právě vstoupil film Challengers, v němž ztvárňuje hlavní roli Zendaya – módní ikona, která stojí za aktuální vlnou tenisové estetiky neboli tenniscore. Ta si přímo říká o začlenění kšiltovky, ale také dalších sporty chic kousků, jako jsou bílé šortky či skládaná minisukně, řádně vytažené bílé ponožky a ryze sportovní tenisky. Vše ještě umocní luxusní tmavozelené akcenty.

TIP NA VIDEO: Jak si sestavit skvělý outfit z kousků z druhé ruky? Inspirujte se!

Video placeholde

Quiet luxury

Je vám bližší minimalismus s ladnými siluetami a příjemnými odstíny, které se dobře kombinují? I elegantní monochromní looky, kde vládnou oversize blejzry, bílé košile, oblekové vesty a kalhoty nebo pouzdrové sukně, můžete jemně narušit zdánlivě nepatřičným designem kšiltovky. Ještě lépe to bude fungovat, když se stylově potká třeba se stále oblíbenými sambami.

Scandi girl

Skandinávky nás před lety naučily pojímat eklektický styl tak, aby v něm nechybělo pohodlí, romantika ani zábavné vzory. Kšiltovku tak můžete směle nosit i k midi šatům s balonovými rukávy, na následující dny se ale možná bude více hodit inspirace v podobě chunky kardiganu ve sladkém pastelovém odstínu a pohodlných pruhovaných kalhot, které letos zažívají další vlnu slávy.

Blokette

Tiktoková generace ovšem přišla s vlastním pojetím eklektického stylu, a tak se zrodil hravý styl blokette (nebo také bloquette), jenž vznikl spojením slov bloke (týpek) a cocquette (koketa). Ten s gustem mixuje ultrafeminní kousky, jako jsou minisukně, podkolenky nebo mašle, s chlapeckým stylem, který čerpá zejména z britské sportovní tradice – a právě sem spadá i kšiltovka.

Vintage lover

Jestli ráda chodíte do second handů, objevujete taje módy z přelomu tisíciletí a řešíte, jak ji vkusně nosit v roce 2024, pak vás jistě osloví následující inspirace. Kšiltovka totiž nemusí mít pokaždé sportovní vzhled, klidně můžete vsadit na méně obvyklý (ale vysoce trendy) denim, který bude ladit s vašimi vintage džínami. Ležérnost podtrhne kožená bunda pánského střihu a klasické conversky.

Barevné akcenty

Loňský rok přinesl ohromný trend v podobě červené barvy, kterou jsme si nejčastěji zamilovali ve formě líbivě sladěných doplňků. Čepice a šály na jaře střídá kšiltovka, a pokud k vám tento styl stále promlouvá, není důvod se ho vzdávat. Stejně tak červenou barvu můžete nahradit jakoukoli jinou – třeba modrou, zelenou nebo růžovou. Záleží ovšem také na tom, jaké máte tenisky a kabelku, že?

Základy šatníku

Budujete si šatník soustavně a důmyslně, tak aby v něm převládaly nadčasové a snadno kombinovatelné kousky? Nesmí vám chybět klasické bílé tričko, rovné džíny, modrá proužkovaná košile a trenčkot? Dobře děláte, tohle se neomrzí! I základy šatníku si nicméně občas zaslouží nějaký méně předvídatelný prvek, který je lehce ozvláštní a dodá jim nenucený náboj – a kšiltovka se velmi osvědčuje.

Nové obzory

Následující outfit působí celkem normálně, ovšem jeden jediný prvek prozrazuje, že pochází z roku 2024 – semiš. Tento zemitý materiál se stal jarním trendem číslo jedna a znovu nás nutí obrážet vintage obchody či skříně babiček a pídit se po pokladech ze 70. let. Abyste si v něm pak nepřipadala příliš retro, není nic jednoduššího než doplnit ho ryze současnými střihy a doplňky, včetně kšiltovky.

Doporučujeme

Načíst další články