Kožené bundy

Kožené bundy Zdroj: Instagram @sofiaboman, @lemanm a @martineakersveen

& Other Stories, 499 eur, stories.com
& Other Stories, 499 eur. stories.com1
Anine Bing, 18 900 Kč, aninebing.com
Cos, 450 eur, cos.com
Frankie Shop, 310 eur, thefrankieshop.com
20
Fotogalerie

Nejlepší kožené bundy tohoto jara: Zapomeňte na klasický křivák, vedou kousky s vintage nábojem

Kožená bunda je klíčovým kouskem jarního šatníku, o tom už dávno není pochyb. S každou další sezónou se jen rozšiřuje pojem, co do této kolonky spadá. Dřívější monopol klasického černého křiváku je ten tam a na scénu nastupují kožené bundy různých střihů i povrchových úprav. Jaké jsou aktuálně nejžádanější?

První jarní dny jsou u nás sice ráno mrazivé, nicméně odpoledne už nás utvrzují, že čas dlouhých kabátů je brzy pryč. A spolu s ním přichází i období krátkých bundiček, z nichž ty kožené jsou nejuniverzálnější – hodí se takřka ke všemu, od džínů, přes oblekové kalhoty po sukně a šaty. Jedinou špatnou zprávou pro mnohé může být, že klasický černý křivák letos příliš neoslňuje – působí totiž jako nové tenisky. Pěkný, ale také trochu snaživý. V kursu jsou totiž aktuálně spíše bundy, které svým vzhledem předstírají, že už mají leccos za sebou.

TIP NA VIDEO: Kdy se v módě objevil klasický kožený křivák?

Bundy s patinou, tak by se dala souhrnně označit kategorie, která už druhým rokem atakuje naše módní wish listy. Je přitom jedno, jestli jde o křiváky, bombery, moto bundy nebo přiléhavé kousky s rovným zipem, které čerpají inspiraci z módy přelomu tisíciletí. Klasicky lesklá černá kůže už tolik netáhne, na trůně ji střídá ošoupaný finiš, který evokuje, že kdysi možná klasicky černou byl.

Ještě větším hitem se však stává tmavě hnědá patina, která do outfitu vnáší dojem něčeho starého a současně cool – asi jako když do moderního interiéru postavíte křeslo z antiku. A stejně o ní můžete uvažovat i při vymýšlení outfitů. S podobně drsnými či neuhlazenými kousky bude působit příliš těžkopádně, perfektně však vyváží čistý (čtěte nudný) minimalismus. Anebo romantické či frivolní Y2K kousky.

Dalším zdrojem jarní inspirace se stává broušená kůže čili starý známý semiš, který s sebou přináší ozvěny bohémské módy – ať už té z druhé poloviny nultých let, anebo ze sedmdesátek. Tento zemitý materiál „pohltí“ i křiváky, nejvíc mu ovšem sluší zmíněné rovné střihy z přelomu milénia – ať už víc na tělo, nebo v „daddy“ velikosti. A když jsme u nich, je třeba připomenout i stylové bundičky v závodním moto stylu – tedy s nápadnými pruhy, čísly či nášivkami – ale jen do té míry, aby se daly snadno kombinovat.

Inspirace z Instagramu: Kožené bundy, které vládnou letošnímu jaru

Kde seženete bundy v tomto stylu? Tipy najdete ve fotogalerii v úvodu článku.