České letní hudební festivaly 2024

České letní hudební festivaly 2024 Zdroj: iStockphoto

Keanu Reeves, Lenny Kravitz i Eric Prydz: Těchto 5 hudebních festivalů byste rozhodně vynechat neměli!

Co se vám vybaví, když se zmíní horké sluneční paprsky, déšť, bláto, stan a vratný kelímek k tomu? Nám jednoznačně hudební festivaly. A jelikož se ty první již nezadržitelně blíží, přinášíme vám seznam těch pěti nejzásadnějších. Tedy těch, které by vám v roce 2024 neměly uniknout!

Rock for People

Kdy? 12. až 15. června 2024

Kde? Park 360, Hradec Králové

Na koho zajít? The Prodigy, The Offspring, Bring Me the Horizon, Yungblud, Avril Lavigne, Sum 41, Pendulum, Sum 41, Brutalismus 3000, Miles Kane, The Art Is Murder, Dogstar

Tip redakce: Letos byste jednoznačně neměli minout kapelu kanadského herce Keanu Reevese Dogstar. Mě ale velmi zaujala také první festivalová nealko zóna svého druhu s názvem Drink & Drive. Tu má na svědomí automobilka Toyota a pokud si i vy rádi užíváte festivaly s čistou hlavou, těšte se na obrovský výběr míchaných drinků nebo dokonce nealkoholická vína i sekty.

Festival Rock for People
Festival Rock for People | Zdroj: Toyota Česká republika

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 6

Metronome Prague

Kdy? 20. až 22. června 2024

Kde? Výstaviště Holešovice, Praha

Na koho zajít? Raye, Kosheen, Michael Kiwanuka, Milky Chance, The Blaze, Raye, Caravan Palace, Bert & Friends, Ride, The Last Dinner Party, Marc Rebillet, Balming Tiger, Vitalic

Tip redakce: Součástí festivalu bude také debatní stan Opero, jehož tématem je budoucnost mezi generacemi. Cílem je poskytnou prostor k vyhledávání mezigeneračních názorových rozdílů mezi současnou střední generací i mladšími generacemi. Na jednom místě tak budou diskutovat „boomeři“, „mileniálové“ i „zetka“ nad klíčovými tématy budoucnosti, jako je energetika, demokracie, či technologie.

Pokračování 3 / 6

Beats for Love

Kdy? 3. až 6. července 2024

Kde? Dolní Vítkovice, Ostrava

Na koho zajít? David Guetta, Boris Brejcha, Chase & Status, Eric Prydz, Korolova, A-Trak

Tip redakce: V programu se letos poprvé zaměřili na kořeny taneční hudby a proto zde najdete úplně novou stage s názvem Captain Morgan The Roots. Hrát se na ní bude čistě z vinylových desek, a to převážně hudba 90. let či přelomu milénia, tedy z doby, kdy zažívala taneční hudba největší boom.

Pokračování 4 / 6

Hrady CZ

Kdy? 12. července až 31. srpen 2024

Kde? Točník, Kunětická hora, Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov, Bezděz

Na koho zajít? Chinaski, Čechomor, Fastfood Orchestra, Gaia Mesiah, Horkýže Slíže, Mig 21, UDG, Vypsaná fixa

Tip redakce: Pokud si z osmi lokací zvolíte hrad Švihov, nezapomeňte si s sebou do batohu přibalit i plavky. Zhruba 900 metrů od něj se nachází jez, který vás bude vybízet ke koupání. Zvlášť na konci července to jistě oceníte.

Pokračování 5 / 6

Colours of Ostrava

Kdy? 17. až 20. července 2024

Kde? Dolní Vítkovice, Ostrava

Na koho zajít? Lenny Kravitz, James Blake, Qeens of the Stone Age, Sean Paul, Sofi Tukker, Emilíana Torrini, Adonxs, Bratři, Lake Malawi, Tata Bojs, Sam Smith, Bat For Lashes, The Ecstasy of Saint Theresa

Tip redakce: Z aprílového vtipu se stala realita. O co jde? O festivalovou seznamku! Letošní novinka, která vznikla z neškodného žertíku na apríla, dostala název Láskyplná seznamka a na festivalu bude připravována společnostmi Kofola a TV Óčko. Hledat lásku nebo přátele můžete po celou dobu trvání festivalu, stejně jako si užívat následnou afterparty.

Pokračování 6 / 6

Pop Messe

Kdy? 25. až 27. července 2024

Kde? Velodrom Brno a okolí

Na koho zajít? Kiasmos, Gus Gus, Eva Porating & PSJ, Badfocus, Dukla, post-hudba, Nivva

Tip redakce: Letos festival zaujme nejen naprosto perfektním line-upem, ale také změnou prostředí. Z Lužánek se přesouvá na Velodrom, jehož historie sahá až do roku 1889. Možná vás zaujme nejen svou architektonickou hodnotou, ale také faktem, že v roce 1998 se zde odehrál koncert kultovní kapely The Cure.

Doporučujeme

Načíst další články