České lesy volají! 5 stylových ubytování, kam vyrazit na (pod)zimní víkend

Potřebujete na víkend utéct z města? Od každodenního stresu a povinností vám pomůže pobyt v českých lesích a horách. Že nemáte, kde tam přespat, a pod stanem to v té zimě určitě nezvládnete? Vyberte si ze stylových ubytování, která vás okouzlí nejen polohou, ale i útulností.

Vyrazit na podzim nebo v zimě do přírody, když člověk nemá chatu ani chalupu, je trochu problematické. Pod stanem to zvládnou jen trénovaní zálesáci a přeci jen se v lese lépe relaxuje, když si po dlouhém výletu můžete dát horkou sprchu nebo se s čajem schoulit před rozpálenými kamny.

TIP NA VIDEO: Znáte tradiční moravské podzimní zvyky?

Protože lidí, kteří po takových únicích touží, je čím dál víc, i v České republice vzkvétá glamping. To je zjednodušeně řečeno kampování pro ty, kdo chtějí spočinout v náručí divočiny, ale ideálně se přitom válet na pohodlné posteli. Zájem o něj se rozhořel v roce 2009, kdy vznikly dnes už proslulé (a na rok dopředu vybookované) chatičky u Dobčických rybníčků, které platí za první tuzemský glampingový projekt.

Od té doby v různých koutech země postupně vyrůstají malé designové chatky, obytné stany a teepee nebo třeba upravené maringotky jako alternativy ke klasickým kampům, ale i hotelům a penzionům. Nabízí nevšední zážitek, příjemnou atmosféru, osobní jednání a především soukromí. Vybrali jsme 5 zajímavých míst, která si můžete pronajmout na víkend (i déle) a užít si tak příjemný čas v přírodě s partnerem nebo i s dětmi.

Článek pokračuje na další straně. >>>