Ohlédnutí za Cannes 2022: Červený koberec nabídl lesk, vintage i Ukrajinu

2 min čtení

2 min čtení

Zlaté palmy jsou rozdány a červený koberec na Boulevard de la Croisette opět srolovaný. Letošní ročník filmového festivalu v Cannes byl ovšem nejen filmovou, ale také velkolepou módní podívanou – energie po dvouletých restrikcích byla znát. Pojďme si naposledy připomenout ty nejskvostnější róby, než za měsíc přesuneme pozornost na Karlovy Vary.

Z hlediska módy začal filmový festival v Cannes překvapivě střídmě, brzy ale nabral dech a postupně se na červeném koberci vystřídaly filmové ansámbly v čele s francouzskými i globálními hvězdami. Nechyběly pravidelné návštěvnice jako Sharon Stone, Eva Longoria, Julianne Moore, Tilda Swinton nebo Elle Fanning. V rámci filmové poroty pro změnu patřičně zářily její členky Deepika Padukone, Rebecca Hall nebo Noomi Rapace.

Tip na video: Jak se měnily dámské šaty v posledních sto letech?

Julia Roberts, která se zde v roce 2016 slavně prošla po červeném schodišti bosa (na protest proti dress code, který vynucoval podpatky), tentokrát předvedla tuxedo overal a řádné jehly. Zdánlivě střízlivý outfit doplnila stokarátovým žlutým diamantem, který herečce poskytla společnost Chopard. Černá a diamanty byly vůbec oblíbenou kombinací – podobně zazářila i Julianne Moore, jež vsadila na oblíbené smaragdy. Občas se až zdálo, že hvězdy záměrně volily jednoduché šaty, aby daly vyniknout skvostným šperkům.

Julia Roberts

V hojném počtu přijely do Cannes i supermodelky v čele s Evou Herzigovou, Naomi Campbell, Alessandrou Ambrosio, Sarou Sampaio nebo Izabel Goulart. Inspiraci stylem Rihanny na Instagramu přiznala těhotná Adriana Lima, která předvedla černé šaty Balmain s frontálním prostřihem jako stvořeným pro rostoucí bříško. A nebyla osamocená, své těhotenství podobně vystavila na odiv i modelka Nabilla Benattia. V rámci amfAR módní přehlídky zase předvedla nahé vypouklé bříško modelka Shanina Shaik – model se následně dražil.

Nabilla Benattia

Festival si nenechala ujít ani Bella Hadid, i když přijela až v jeho druhé půli. Zato však předvedla rovnou tři róby a všechny vintage. V prvním případě šlo o šaty Versace, které v roce 1987 vytvořil Gianni Versace pro inscenaci opery Salome v Teatro alla Scala. Podruhé si Bella vzala hodně osmdesátkový fru-fru model z dílny Chanel a to nejlepší předvedla na závěr: minimalistické bílé šaty s bočním prostřihem a sponou ze zlaté éry Toma Forda u Gucci.

Bella Hadid ve vintage Gucci

Nedílnou součástí festivalu v Cannes je také charitativní galavečer amfAR, který je znám tím, že na něj pozvané celebrity volí ještě víc sexy modely než na červený koberec. Letos tak byl plný malých černých prostříhaných šatů, které však už tak trochu nudí. Víc proto zaujala třeba modelka Ashley Graham v rudé pouzdrové róbě ve stylu mořské panny nebo herečka Milla Jovovich, která předvedla nejen svoji mini verzi, takřka dokonale podobnou dceru Ever, ale i šaty od ukrajinské značky Lever Couture. I odstíny sladily do barev Ukrajiny.

Milla Jovovich v šatech ukrajinské značky Lever Couture s dcerou Ever