11 důvodů, proč zajít na Prague Design Week

7. dubna 2017 • 12:00
 • Čtvrtý ročník mezinárodní designérské přehlídky Prague Design Week 2017 odstartoval. Na čtyřech patrech Tančícího domu nabízí až do 16. dubna to nejlepší od desítek designérů, studií, škol, výrobců, umělců, šperkařů i módních návrhářů. Proč se tam zajít podívat?

  Těšit se můžete na to nejlepší od 82 designérů z Česka i ciziny. K vidění budou doplňky vyrobené z pytlů od cementu, skleněné šperky, designové dorty, módní kreace i nábytek inspirovaný šumavskými hvozdy. 

  Poprvé je v Tančícím domě otevřeno pro veřejnost celé druhé podzemní podlaží proměněné v luxusní prostor kompletně v černé barvě doplněný na podlaze třpytkami. V rámci Prague Design Week jsou v novém patře umístěny světelené a audiovizuální expozice.

  Originální kousky designu najdete také ve městě. Celkem 9 expozic, které se budou pravidelně obměňovat, je k vidění až do konce dubna v Pasáži českého designu pod ČNB.

  Na co se můžete těšit?

  1. Jedlé nápady. Design není jen otázkou grafiky, oblečení nebo zboží, ale také dortů. Hanka Maryšková je tu proto, aby využila příležitosti a představila její nejen krásně vypadající, ale také výtečně chutnající cupcakes.

  Cakeland Cupcakes - designové dorty a další dobroty Cakeland Cupcakes - designové dorty a další dobroty Autor: PDW

  2.  Dřevo z Šumavy! Značka Fain Wood kromě stávajících dvou produktů – Vltava a Monolith - představí nový stojan na šperky Leaf. Spolupracovali na něm designéři Boris Klimek a Lenka Damová, kteří si pro inspiraci zašli do stínu šumavských lesů.

 • 3. Sklo jako šperk. Návrhářka Petra Hamplová tvoří pod značkou Skryté světy autorské skleněné šperky. Při práci se sklem objevuje nové možnosti v tvarosloví vinutých perel a díky tomu získávají její šperky originalitu a osobitost.

  4. Objevte kouzlo polymeru. Lucy Štruncová v jedenácti letech objevila polymerovou hmotu, které se doteď nepustila. Pro někoho je to modelína, plast, pro jiné umělecký materiál. LC Tools designuje a vyrábí kvalitní nástroje pro práci s polymery, které si lidé oblíbili po celém světě.

  Lucy Štruncová si ráda hraje s polymerem Lucy Štruncová si ráda hraje s polymerem Autor: PDW

 • 5. Kšiltovky a šperky. Remon by Rebeka Monhartová se věnuje dámské i pánské módě, z velké části unisexovým plstěným kšiltovkám. Kombinuje sportovní a elegantní prvky, pohodlí, výrazné materiály a extravaganci. Martin Brindza je zlatník tvořící autorské kolekce šperků, ale i snubní a zásnubní prsteny a zakázkovou výrobu z drahých kovů a kamenů. Specializuje se na detail, řemeslné zpracování s výraznými geometrickými tvary či architektonickými prvky.

  6. Blaho z porcelánu. Autorský porcelán Blanky Hovorkové Maříkové zdobí dekor naší flóry a fauny a je určený ke každodennímu použití. Motiv je vyryt na misky a hrnky, zdobený kobaltem, zlatem a platinou. "V dnešním virtuálním a rychlém světě cítím potřebu pevných bodů k pozorování, dotýkání, návratům i útěkům. Kolekcí chci připomenout, že máme kam utéct."

 • 7. Minimalismus na rameno. PBG se zabývá navrhováním a výrobou tašek a s tím souvisejících doplňků. Produkty PBG jsou charakteristické svým čistým designem, kvalitními materiály a chytře členěným interiérem všech produktů.

  Tašky a kabelky od PBG Tašky a kabelky od PBG Autor: PDW

  8. V italském stylu. Punto design se řadí mezi významné dovozce italského designového a značkového nábytku. V rámci přehlídky bude podporovat nový český autorský design a zároveň prezentovat benchmark italského produktového designu.

 • 9. Foťte s láskou! Polaroid není jen fotoaparát, je to spíše životní styl. Je to instantní svět. Instantní život. Pokud tuhle úžasnou technologii milujete, budete si v instalaci PolaroidLove připadat jako doma.

  PolaroidLove - S láskou k Polaroidu PolaroidLove - S láskou k Polaroidu Autor: PDW

  10. Recyklované pytle od cementu. Tašky a doplňky vyrobené v Burkině Faso z pytlů od cementu představí CementJCA!. Minimalistická geometrie nechávající vyniknout jedinečnosti materiálu, maximální recyklaci. Stylová inovativní kolekce odrážející místní řemeslnou vynalézavost a úvahy nad dobrou dostupností designu, nad udržitelností celosvětové spotřeby.

 • 11. Mickeyphone. Audiovizuální expozice vyhledává zvuky z okolí, otáčí se za nimi, sampluje je a mění v rytmické hudební sekvence. Plastika ve tvaru hlavy myšáka Mickeyho doplňuje zvukovou show také vizualizacemi na displeji. 

  Za designem do kina: Tříhodinový blok nabízí desítky krátkých videí nejen o designu. Ukazuje proces navrhování i výroby, rozhovory, koncepty, módní přehlídky, architekturu i reklamy.

  Workshopy a přednášky: Prague Design Week denně nabídne přednášky tří různých designérů, studií a firem, kteří poodhalí proces své tvorby.

  Nestačí vám pouze koukat? Zajímavé kousky drobného designu si můžete pořídit každý den od 12 do 21 hodin v DesignShopu ve vstupní hale Tančícího domu.

  Vstupné na týden vyjde na 150 Kč. Od pondělí do pátku bude otevřeno od 12 do 21 hodin, v sobotu od 10 hodin do 21 hodin. V neděli se brány Tančícího domu uzavřou již v 19 hodin.

  Fotogalerie

  21 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek