3.61 karátů tanzanit diamant prsten v 14kt bílé zlato, www.evite.cz, 61590 Kč

3.61 karátů tanzanit diamant prsten v 14kt bílé zlato, www.evite.cz, 61590 Kč Zdroj: www.evite.cz

Diamantová výstava
Tanzanite
Diamantový náhrdelník, info o ceně www.kottner.cz
0.29 karátů žlutý diamant SI2 jasnost, www.evite.cz, 13890 Kč
14
Fotogalerie

Nejlepší přátelé ženy: Diamanty, neboť jsou věčné

Jak by také ne, vždyť se jedná o jednu z nejtvrdších látek na světě, která se nedá jen tak zničit. Jsou symbolem krásy a čistoty. Stačí se na ně jen podívat. Kocháte se a nemůžete z nich spustit oči. A což teprve, jste-li na Diamantové výstavě.

I když bychom našli řadu praktického využití, diamanty jsou určené zejména k obdivu. Jejich dokonalost vzniku z jediného prvku Uhlíku z nich činí kámen nad kameny. Bývá považován za symbol bohatství, nekonečné lásky, síly a moci. Vždyť řada korunovačních klenotů je zdobena právě diamanty. Jako oslava ženské krásy jsou diamanty vsazeny do korunky Miss Universe. 311 malých broušených diamantů, 5 velkých světle modrých topazů, 198 tmavě modrých safírů a 33 přírodních českých křišťálů je symbolem krásy, stability, důvěry a síly žen na celém světě.

Diamantová výstava
Diamantová výstava | Zdroj: Petra kubalová

Diamant jako symbol lásky

Svou moc ukrývá diamant ve své tvrdosti. Možná proto se stal také symbolem závazku, partnerství, nekonečné lásky, nejsilnějšího a nejkrásnějšího citu. Není to kámen pro jakoukoli příležitost, svou výjimečností pozvedne obyčejný prsten na zásnubní či snubní. Není nic rozmařilého svou lásku stvrdit právě jím. Stává se tou nejdůležitější investicí v životě. Jsou určeny lásce, proto je musíme milovat.

Známý filozof Platón se dokonce k diamantům choval jako k živým bytostem, domníval se, že v nich spí duše bohů.

Tanzanite
Tanzanite | Zdroj: shutterstock.com

Diamantová výstava v Praze. Vyberte si ten svůj

Největší hvězdou bezesporu je Tanzanit Malá hvězda Meru. Stojíte před vitrínou, díváte se na ten kámen a nedokážete z něj spustit oči. Je krásný nejen svou barvou, ale i příběhem. Surový kámen byl nalezen masajem Robertem Nquwe na pláni Merelani Hills v Tanzánii. Robert našel obrovský modrý krystal, když hnal krávy na pastvu a přinesl mu štěstí a lásku. Pojmenoval ho „Malá hvězda“ a vyměnil ho s náčelníkem za jeho dceru a stádo dobytka. Dosáhl lásky, síly, moci a bohatství. V roce 2002 ho v jedné masajské vesnici objevil český obchodník s drahými kameny, nechal ho rozdělit díky prasklině na menší a vybrousit. Největší z drahokamů je Malá hvězda Meru.

Diamantový náhrdelník, info o ceně www.kottner.cz
Diamantový náhrdelník, info o ceně www.kottner.cz | Zdroj: www.kottner.cz

Přemýšlíte o svém prvním nebo dalším diamantu? Je či bude ve vašem životě výjimečná událost? Diamanty budou to pravé.