Mám nejlepší aplikaci na běhání

Mám nejlepší aplikaci na běhání Zdroj: iStock.com

Aplikace na běhání, které pomohou začátečníkům i nakopnou pokročilé

Přemýšlíte nad tím, jakou běžeckou aplikaci zvolit? Na trhu jich existuje hodně, ale je dobré zapřemýšlet a vybrat si tu pravou na míru. Chcete zhubnout? Jste začátečník? Trénujete na půlmaraton? Stáhněte si jednu z těchto. Jsou zdarma. 

Když jste začátečník

C25K

Doslova přecházíte z gauče do běhu. Vaše kondice je mizivá a nemáte tušení, kolik uběhnete, nevíte, jak často máte běhat a jak si hlídat tepovou frekvenci. Aplikace C25K vám ve všem pomůže. Naplánuje vám všechny tréninky, budete postupovat bez rizika a pomůže zvládnout vaši vytyčenou pětikilometrovou hranici a budete připraveni i na 5 km závod. O vše se stará virtuální trenér, který vás upozorňuje, povzbuzuje, plánuje vzdálenost tras, frekvenci a zhodnotí vaše výsledky. Skvělá aplikace pro začátečníky běžce.

Když chcete jednoduchost a víc možností cvičení

Adidas MiCoach Train and Run

Je zdarma a je určená pro Apple. Tahle aplikace je podobná Nike+, ale jde dál. Dokáže rozdělit váš trénink na dvě kategorie – kardio nebo síla a flexibilita. Záleží na vás, kde chcete zamakat, a podle toho vám nabídne tréninky tak, abyste splnili své vytyčené cíle. Dále sleduje klasické běžecké metriky jako vzdálenost, čas, rychlost a spálené kategorie. Bonusem je, že se nezaměřuje jen na běh, takže pokud i rádi jezdíte na kole, můžete ji použít. Skrze ni se můžete dostat i do knihoven obsahujících přes 400 typů cvičení a vybrat si mezi dalšími, na které vám připraví tréninky. Nebojte, vůbec není složitá, ba naopak.

Google Fit

Tahle aplikace je určená zejména pro mobilní telefony s Androidem nebo chytré hodinky Android Wear. Sleduje všechny vaše aktivity, chůzi, běh, jízdu na kole a máte k dispozici okamžité statistiky. Sleduje trasu, nadmořskou výšku, rychlost i tempo. Můžete si nastavit své kondiční cíle, kolik chcete spálit kalorií, kolik kroků ujít, co uběhnout. Součástí jsou i trenérské rady.

Gipis

Jednoduchý běžecký plánovač. Vyplníte v něm vše o svých aktivitách, čeho chcete dosáhnout a aplikace vám navrhne program na týdny a měsíce dopředu. Pro toho, kdo rád běhá jen pro sebe, netouží sdílet své výsledky a nechce stahovat složité aplikace s mnoha funkcemi, je tahle ideál.

Když chcete zhubnout

Running for Weight Loss

Už název napovídá, že tahle aplikace není jen o běhání, ale pomůže vám shodit kilogramy. Kdo na hubnutí zvolil běh, by měl pracovat s touto aplikací. Aplikace vám poskytne proaktivní trénink, má přímo nastavení funkce na hubnutí a je schopna vytvořit i výživový plán pro dosažení fitness cílů. Kromě toho samozřejmě dokáže nabídnout tréninky na různé vzdálenosti až do maratonu. Bonus je i audio doprovod.

Když trénujete na závod, milujete sporty a chcete se porovnávat

Endomondo

Určitě jste se s ní setkali, minimálně na zdech svých přátel, kteří s chutí na Facebooku sdílejí své pokroky v různých sportovních aktivitách. Aplikace analyzuje vaše výkony, je osobním trenérem, zaznamenává vzdálenosti, pokroky, a pokud jste při cvičení online, mohou vás při tréninku podporovat přátelé ze sítě. Je oblíbená nejen mezi běžci, ale i cyklisty.

Strava Run and Ride Training

Velmi podobná aplikaci Endomondo a, dalo by se říci, nejrozšířenější. Strava se dá ve zkratce popsat jako Facebook pro běh a cyklistiku. Můžete, a i ostatní, likovat, psát komentáře, budete patřit do jakéhosi světa sportovních nadšenců. Aplikace analyzuje vaše aktivity, motivuje, nastavuje plány, měří úseky. Sleduje vaši váhu, spánek, tep a sílu. Když si připlatíte, stane se tato aplikace doslova vaším osobním trenérem.

Doporučujeme

Načíst další články