Učitelé se bojí změn, to musíme prolomit, říká Hana Matoušů z EDUin

Zaštiťuje soutěž Global Teacher Prize pro ČR a působí v informačním centru EDUin. Někdejší učitelka a máma dvou dětí Hanka Matoušů se v podcastu časopisu Maminka rozpovídala o tom, jakými změnami už české školství prošlo a jakými ještě projít musí. Co nás podle ní dovede ke kvalitnější výuce?

Vystudovala albanistiku a slavistická studia, učila, překládala, je mámou dvou dětí a už několik let působí v informačním centru EDUin, které je u nás v Čechách naprosto unikátním rozcestníkem, na jehož webu najdete veškeré informace o aktuálním vývoji v českém školství.

Kromě toho Hanka Matoušů zastřešuje a koordinuje soutěž Global Teacher Prize pro Českou republiku, díky které se na světlo světa dostávají jména učitelů, kteří se nebojí být ve výuce progresivní, kteří svou práci opravdu milují, komunikují s rodiči, pomáhají dětem a své know-how předávají dál. Moderátorka Tereza Tobiášová si s ní povídala o posunech, které už české školství zaznamenalo, o tom, které změny musejí přijít shora, ale také o krocích, které mohou směrem ke kvalitnější výuce udělat už dnes sami jednotliví učitelé.

Pomozte nám vyplnit dotazník a zapojte se do soutěže o zajímavou cenu!

Co odlišuje dobrého pedagoga od toho, který zůstává na místě? Co českým pedagogům brání zkusit učit jinak, pokrokověji, v souladu s moderními metodikami, které už teď v současné době mají k dispozici? A jak si vedou čeští pedagogové ve světových kolech Global Teacher Prize? To všechno uslyšíte v nejnovějším podcastu časopisu Maminka, který vzniká v rámci projektu „K tabuli půjde… české školství!“

Aktuální číslo časopisu Maminka si můžete koupit v on-line trafice iKiosek.cz. Dnes objednáte, zítra ho máte ve schránce. A doprava je zdarma!