s

s Zdroj: archiv

Psychologický test: Poloha spánku o vás mnoho prozradí

Každá poloha ve spánku je jinak charakteristická. Během spaní jsme sami sebou a poloha, ve které spíme, nám o nás může hodně říci. Podívejte se v jaké poloze spíte a jakým člověkem jste uvnitř. 

Pokračování 2 / 7

1. Poloha plodu

s
s | Zdroj: archiv

Spíte v poloze dítěte v děloze, nohy skrčené? Je to nejčastější poloha, podle průzkumů tak spí 41 % lidí. Pokud takhle spáváte, znamená to, že ať už navenek působíte jakkoli, uvnitř jste velmi plaší a citliví. Boj se světem vás vyčerpává víc, než jste ochotni si přiznat.

Pokračování 3 / 7

2. Pozice „doskok“

s
s | Zdroj: archiv

Nohy rovně, ruce po stranách těla, to je druhá nejčastější spací pozice. Ačkoli tahle pozice vypadá trochu strnule, lidé, kteří takto spí, jsou velmi dobří v komunikaci s lidmi, rádi si povídají a preferují úspěšné lidi. Na druhé straně jsou však trochu naivní a lehkověrní.

Pokračování 4 / 7

3. Vítající poloha

s
s | Zdroj: archiv

Spíte na boku, ruce před sebou? Studie ukázaly, že lidé, kteří spí v této pozici, jsou obvykle velmi pohostinní, otevření, ale také nedůvěřiví k ostatním a cyničtí. Jsou pohodlní, ale pokud se rozhodnou, nic je od jejich cíle neodvrátí.

Pokračování 5 / 7

4. Poloha vojáka

s
s | Zdroj: archiv

Spíte „v pozoru“? Na zádech a s rukama připaženýma? Takoví lidé jsou často se svým životem nespokojení. Všechno si plánují a mají na sebe i lidi okolo vysoké požadavky. Tahle spací pozice se často druží s chrápáním.

Pokračování 6 / 7

5. Poloha hvězdice

s
s | Zdroj: archiv

Tohle není zrovna běžná poloha a spávají v ní lidé, kteří považují za svou prioritu přátelství, soucit a pomoc ostatním. Pořád jsou připraveni někoho obejmout.

Pokračování 7 / 7

6. Poloha spaní na břiše

s
s | Zdroj: archiv

Takhle spí osoby společenské, hravé, ale v nouzi neuvěřitelně činorodé. Potřebují svobodu, jsou trochu úzkostné, a i když mají rády riziko, jsou citlivé na kritiku.