Interiér restaurace Gucci Osteria

Interiér restaurace Gucci Osteria Zdroj: Archiv Gucci

Otevřela nejmódnější restaurace roku: Seznamte se s Gucci Osteria

Gucci. Módní dům, který pod kreativním vedením návrháře Alessandra Micheleho zažívá nebývalý rozkvět. Prodeje rostou, značka je symbolem vytříbeného luxusu i lovebrandem mezi mileniály, který nejenže razí trendy, ale rovněž naslouchá jejich názorům (a proto například skoncoval s kožešinami). Vypadá to, že kamkoli se Alessandro s vlajkou Gucci vydá, tam ho lidé následují. Aktuálně třeba do florentského domu Gucci Garden, kde byla v lednu otevřena i první restaurace módního domu – Gucci Osteria. 

Jakkoli se může zdát nápad otevřít Gucci restauraci neotřelý, stojí za ním bezesporu i předchozí pracovní zkušenost Alessandra Micheleho. Jeden čas totiž zastával pozici kreativního ředitele tradiční florentské porcelánky Richard Ginori, kterou v roce 2013 koupil právě módní dům Gucci. Odtud také nejspíš pramení Micheleho záliba ve výrazné zdobnosti, kterou pravidelně přenáší do svých návrhů a nově i do designu restaurace vybavené právě tímto porcelánem.

Ta se nachází se Florencii v historickém Pallazo della Mercanzia a je součástí konceptu Gucci Garden, kde kromě restaurace najdete i obchod s unikátními kousky nebo galerii. V Gucci Osterii šéfuje šéfkuchař Massimo Bottura, který se svou předchozí restaurací Osteria Francescana dosáhl na tři michelinské hvězdy a i vítězství v žebříčku padesáti nejlepších restaurací světa. Ale zpátky ke Gucci. Návštěvníci zde pochopitelně mohou očekávat moderní italskou kuchyni, servírovanou na krásně malovaných talířích, ale také třeba burger v roztomilé růžové krabičce.

Congratulations to @massimobottura on the new @Gucci Osteria inside the freshly opened #GucciGarden in Florence! We're eating vicariously through @penelopelisi's divine and oh, so chic table spread.

Příspěvek sdílený Sauce Communications (@saucecomms),Led 12, 2018 v 10:00 PST

🍔💥👌🏻 #gucciosteria #girlslunch #sogood #whatisdiet

Příspěvek sdílený Isabella Noelle Juel Nielsen (@lsabella_noelle),Led 18, 2018 v 9:21 PST

Že by se burger nebo tortelliny Parmigiano Reggiano od Gucci staly příštími mokasínami s kožešinou? No, minimálně by to vyšlo levněji. Cenově se zde pokrmy pohybují mezi 20 až 30 eury, což z nich sice nečiní oběd za hubičku, ale zcela jistě jde o ten nejpřístupnější požitek, který si člověk může u Gucci dopřát. Tak Buon appetito!

Doporučujeme

Načíst další články