Nicole Kidman slaví 50! Podívejte se na 50 zajímavostí z jejího života

Nicole Kidman, jedna z nejvýraznějších hollywoodských stálic a top hereček, dnes slaví 50. narozeniny. To je skvělý důvod připomenout si její život skrze ty nejzajímavější momenty a fakta, které jste o oblíbené herečce nejspíš ani netušila. 

1. Ačkoli bývá Nicole Kidman považována za australskou herečku, narodila se v Honolulu na Havaji, kde její rodiče tehdy studovali a pracovali. Do Austrálie se vrátili, až když jí byly tři.

2. Její otec pracoval jako klinický psycholog a biochemik. Zemřel na infarkt v 75 letech.

3. Její maminka pracovala jako zdravotní sestra a kromě toho pomáhala manželovi editovat jeho publikace.

4. Nicole Kidman má mladší sestru jménem Antonia, která pracuje jako novinářka v televizi.

5. Nicole už ve třech letech navštěvovala lekce baletu, později na střední chodila do "dramaťáku". Nechala se slyšet, že k herectví ji inspirovala Margaret Hamilton ve filmu Čaroděj ze země Oz.

6. Kromě hraní má Nicole také talent na psaní. "Kdysi mi rodiče říkali, že to jako herečka budu mít těžké, protože budu vyšší než většina herců," říká herečka, kterou prý otec podporoval spíše v dráze žurnalistky. Dnes je situace přesně opačná – Nicole prozatím píše povídky a hry do šuplíku a doufá, že jednou o ní svět uslyší i jako o spisovatelce.

7. Herečka je prý také extrémně stydlivá. S věkem se to sice lepší, ale pořád mívá problém například vejít sama do plné restaurace.

Nicole v roce 1983

8. Nicole Kidman je rozenou levačkou. Kvůli roli Virginie Woolf ve filmu Hodiny se však naučila psát pravou rukou.

9. Nicole brala vážně i své další role. Neváhala se kvůli nim zdokonalovat ve zpěvu, učila se vrhat nože, řídit velblouda, hrát na piano i preparovat zvířata.

10. Bez dablérky se pouští i do kaskadérských kousků nebo milostných a nahých scén.