Nejvíce sexy mužem roku je Idris Elba! Souhlasíte?

Titul nejvíce sexy muže planety uděluje každoročně magazín People. Letošním vítězem se stal charismatický Idris Elba, o kterém se už delší dobu hovoří jako o příštím představiteli agenta 007 Jamese Bonda. 

Téměř dva metry vysoký britský herec vystřídal letos na pomyslném trůnu loňského vítěze, amerického country zpěváka Blakea Sheltona. A jak šestačtyřicetiletý Idris Elba reagoval na svůj triumf? "Podíval jsem se do zrcadla, zkontroloval jsem to a řekl si: Vážně jsi celkem sexy! Ta výhra je pro mě překvapení a určitě mi zvedla sebevědomí," prozradil herec ve videorozhovoru pro televizní show Jimmyho Fallona.

A kdo je vlastně Idris Elba? Syn afrických imigrantů vyrůstal na východě Londýna a jako herec se začal prosazovat v průběhu 90. let. Do povědomí široké veřejnosti se ovšem dostal až teprve, když se před pár lety prosadil v Hollywoodu. Mezi nejúspěšnější snímky, ve kterých si zahrál, patří rozhodně Thor, Pacific Rim – Útok na zemi, série Avengers nebo Hora mezi námi, kde ztvárnil hlavní roli po boku Kate Winslet. Za roli detektiva v úspěšném seriálu Luther dokonce získal i Zlatý glóbus. Jestli bude jeho osudovou rolí James Bond, to je stále ještě ve hvězdách.

Vůbec prvním vítězem ankety magazínu People byl před třiceti čtyřmi lety Mel Gibson, kterému v té době bylo 29 let. Nejstarším držitelem titulu byl tehdy devětapadesátiletý Sean Connery, který anketu ovládl v roce 1989.