Modelka se rozhodla kašlat na diety. Teď jí tleská celý svět

13. června 2017
Modelka se rozhodla kašlat na diety. Teď jí tleská celý svět

Modelky to mají snadné, když mají štíhlou postavu od přírody. Jenže to zdaleka neplatí pro všechny a řada z nich se musí přizpůsobit někdy nesmyslně přísným nárokům. Své o tom ví i Liza Golden-Bhojwani, která se rozhodla zveřejnit na Instagramu poněkud netradiční "před" a "po" fotografie. Ty zachycují, co se stane s tělem modelky, když se vykašle na nezdravé diety a začne žít a jíst podle svého. 

"Nalevo jsem já v době, kdy se moje kariéra začala slibně rozvíjet. Měla jsem před sebou svůj první fashion week a moje velikost byla přesně taková, jaká má být. Byla jsem najímána na ty nejlepší přehlídky a chodila jsem na molu vedle nejslavnějších modelek, což byla slušná adrenalinová smršť. Ale poté, co jsem jednou omdlela při přípravě své nízkokalorické večeře (myslím, že to bylo 20 hrachových lusků v páře), jsem se rozhodla kašlat na diety a cvičební režim, který jsem měla předepsaný, a začala jsem dělat věci po svém," napsala v komentáři pod touto srovnávací fotografií Liza.

Liza Golden-Bhojwani a její trochu jiné "před" a "po"Liza Golden-Bhojwani a její trochu jiné "před" a "po"Autor: Instagram @lizagoldenreal

"Myslela jsem si, že můžu být pořád stejně hubená, že jen budu jíst malinko víc a nebudu se aspoň cítit tak mizerně. No, jíst malinko víc. Nejprve jsem vyjedla celý pytlík mandlí. Pak jsem začala jíst normální porce. A pak mi nestačily ani ty," popisuje dál modelka, která měla čím dál větší problém odolávat všem lákavým chutím. Hladovění se tak u ní zvrtlo v ukázkové přejídání. V té chvíli však ještě neřešila, že má před sebou spoustu nasmlouvané práce.

"Newyorský fashion week jsem nějak zvládla, nikdo si zatím nevšiml, že jsem přibrala. V klidu jsem přečkala i ten londýnský, kde už byla kila navíc znát nejen v zrcadle, ale i na oblečení. Před milánským týdnem módy jsem už raději zavedla přísnější režim, nakupovala jsem hodně zeleniny a vařila z ní. Jenže tělo nic. Nezáleželo, jak moc zdravě jsem jedla nebo jak moc jsem cvičila. V Miláně jsem měla přes boky víc než v New Yorku a na internetu schytala kritiku za to, že jsem na přehlídce vypadala tlustě. Nakonec přišel pařížský fashion week – a já zjistila, že neodolám čokoládovým croissantům..." 

Liza v Paříži přišla o několik zakázekLiza v Paříži přišla o několik zakázekAutor: Instagram @lizagoldenreal

Po této zkušenosti se Liza rozhodla z vrcholného modelingu odejít. Nicméně vidina zářné kariéry ji nakonec přece jen opět zlákala a dva roky poté, co se přestala hlídat, znovu začala sledovat, co jí. "V roce 2014 jsem se rozhodla, že chci zpátky, ale chci zvolit zdravější cestu." V praxi to znamenalo tvrdý trénink proložený zdravou stravou, ale nikoli hladověním jako dřív. 

"V roce 2012 jsem konzumovala jen 500 kalorií denně, zatímco o dva roky později to bylo 800 až 1200 kalorií denně. Cítila jsem se nejlépe za celou svou kariéru, měla jsem six-pack na břiše, nicméně pro značky jako Victoria's Secret to bylo málo." Liza chtěla zabojovat, ale nakonec potkala muže svých snů a rozhodla se definitivně hodit přísné nároky světového modelingu za hlavu. 

Ten den, kdy se podělila o svůj příběh, připsala Liza k fotografii vpravo:

"Tohle jsem já a moje tělo právě teď. Není perfektní. Není připravené na přehlídku Victoria's Secret, ale je moje a netrpím kvůli němu. Cvičím pětkrát týdně, ale jsou i dny, kdy nemůžu kvůli zranění nebo protože jsem na cestách. A víte co? Je to v pořádku. Dělám to přece pro sebe a ne kvůli práci. Možná jsem se nenarodila pro titulky magazínů a nejlepší kampaně, ale zasloužím si být šťastná a spokojená. My všichni si to zasloužíme. Možná jsem se tedy narodila proto, abych šířila tohle poselství dál, mezi všechny ženy, co stále bojují s těmito větrnými mlýny."

Liza Golden-Bhojwani s propagací pozitivního přístupu nekončí. Na svém Instaramu publikuje i videa v plavkách. Najdete ji tam pod jménem @lizagoldenreal.
720p 360p
Liza Golden je na svoje křivky pyšná

 

Jdi na homepageZpět na začátek
Další příběhy