Liza Golden-Bhojwani a její trochu jiné "před" a "po"

Liza Golden-Bhojwani a její trochu jiné "před" a "po" Zdroj: Instagram @lizagoldenreal

Modelka se rozhodla kašlat na diety. Teď jí tleská celý svět

Modelky to mají snadné, když mají štíhlou postavu od přírody. Jenže to zdaleka neplatí pro všechny a řada z nich se musí přizpůsobit někdy nesmyslně přísným nárokům. Své o tom ví i Liza Golden-Bhojwani, která se rozhodla zveřejnit na Instagramu poněkud netradiční "před" a "po" fotografie. Ty zachycují, co se stane s tělem modelky, když se vykašle na nezdravé diety a začne žít a jíst podle svého. 

"Nalevo jsem já v době, kdy se moje kariéra začala slibně rozvíjet. Měla jsem před sebou svůj první fashion week a moje velikost byla přesně taková, jaká má být. Byla jsem najímána na ty nejlepší přehlídky a chodila jsem na molu vedle nejslavnějších modelek, což byla slušná adrenalinová smršť. Ale poté, co jsem jednou omdlela při přípravě své nízkokalorické večeře (myslím, že to bylo 20 hrachových lusků v páře), jsem se rozhodla kašlat na diety a cvičební režim, který jsem měla předepsaný, a začala jsem dělat věci po svém," napsala v komentáři pod touto srovnávací fotografií Liza.

Liza Golden-Bhojwani a její trochu jiné "před" a "po"
Liza Golden-Bhojwani a její trochu jiné "před" a "po" | Zdroj: Instagram @lizagoldenreal

"Myslela jsem si, že můžu být pořád stejně hubená, že jen budu jíst malinko víc a nebudu se aspoň cítit tak mizerně. No, jíst malinko víc. Nejprve jsem vyjedla celý pytlík mandlí. Pak jsem začala jíst normální porce. A pak mi nestačily ani ty," popisuje dál modelka, která měla čím dál větší problém odolávat všem lákavým chutím. Hladovění se tak u ní zvrtlo v ukázkové přejídání. V té chvíli však ještě neřešila, že má před sebou spoustu nasmlouvané práce.

Liza v Paříži přišla o několik klientů
Liza v Paříži přišla o několik klientů | Zdroj: Instagram @lizagoldenreal

Po této zkušenosti se Liza rozhodla z vrcholného modelingu odejít. Nicméně vidina zářné kariéry ji nakonec přece jen opět zlákala a dva roky poté, co se přestala hlídat, znovu začala sledovat, co jí. "V roce 2014 jsem se rozhodla, že chci zpátky, ale chci zvolit zdravější cestu." V praxi to znamenalo tvrdý trénink proložený zdravou stravou, ale nikoli hladověním jako dřív.

Ten den, kdy se podělila o svůj příběh, připsala Liza k fotografii vpravo:

"Tohle jsem já a moje tělo právě teď. Není perfektní. Není připravené na přehlídku Victoria's Secret, ale je moje a netrpím kvůli němu. Cvičím pětkrát týdně, ale jsou i dny, kdy nemůžu kvůli zranění nebo protože jsem na cestách. A víte co? Je to v pořádku. Dělám to přece pro sebe a ne kvůli práci. Možná jsem se nenarodila pro titulky magazínů a nejlepší kampaně, ale zasloužím si být šťastná a spokojená. My všichni si to zasloužíme. Možná jsem se tedy narodila proto, abych šířila tohle poselství dál, mezi všechny ženy, co stále bojují s těmito větrnými mlýny."

Liza Golden-Bhojwani s propagací pozitivního přístupu nekončí. Na svém Instaramu publikuje i videa v plavkách. Najdete ji tam pod jménem @lizagoldenreal.

Video placeholde