Modelka se rozhodla kašlat na diety. Teď jí tleská celý svět

13. června 2017 • 06:00
Liza Golden-Bhojwani a její trochu jiné "před" a "po"
Liza Golden-Bhojwani a její trochu jiné "před" a "po" • Foto: Instagram @lizagoldenreal

Modelky to mají snadné, když mají štíhlou postavu od přírody. Jenže to zdaleka neplatí pro všechny a řada z nich se musí přizpůsobit někdy nesmyslně přísným nárokům. Své o tom ví i Liza Golden-Bhojwani, která se rozhodla zveřejnit na Instagramu poněkud netradiční "před" a "po" fotografie. Ty zachycují, co se stane s tělem modelky, když se vykašle na nezdravé diety a začne žít a jíst podle svého. 

"Nalevo jsem já v době, kdy se moje kariéra začala slibně rozvíjet. Měla jsem před sebou svůj první fashion week a moje velikost byla přesně taková, jaká má být. Byla jsem najímána na ty nejlepší přehlídky a chodila jsem na molu vedle nejslavnějších modelek, což byla slušná adrenalinová smršť. Ale poté, co jsem jednou omdlela při přípravě své nízkokalorické večeře (myslím, že to bylo 20 hrachových lusků v páře), jsem se rozhodla kašlat na diety a cvičební režim, který jsem měla předepsaný, a začala jsem dělat věci po svém," napsala v komentáři pod touto srovnávací fotografií Liza.

Liza Golden-Bhojwani a její trochu jiné "před" a "po" Liza Golden-Bhojwani a její trochu jiné "před" a "po" Autor: Instagram @lizagoldenreal

"Myslela jsem si, že můžu být pořád stejně hubená, že jen budu jíst malinko víc a nebudu se aspoň cítit tak mizerně. No, jíst malinko víc. Nejprve jsem vyjedla celý pytlík mandlí. Pak jsem začala jíst normální porce. A pak mi nestačily ani ty," popisuje dál modelka, která měla čím dál větší problém odolávat všem lákavým chutím. Hladovění se tak u ní zvrtlo v ukázkové přejídání. V té chvíli však ještě neřešila, že má před sebou spoustu nasmlouvané práce.

"Newyorský fashion week jsem nějak zvládla, nikdo si zatím nevšiml, že jsem přibrala. V klidu jsem přečkala i ten londýnský, kde už byla kila navíc znát nejen v zrcadle, ale i na oblečení. Před milánským týdnem módy jsem už raději zavedla přísnější režim, nakupovala jsem hodně zeleniny a vařila z ní. Jenže tělo nic. Nezáleželo, jak moc zdravě jsem jedla nebo jak moc jsem cvičila. V Miláně jsem měla přes boky víc než v New Yorku a na internetu schytala kritiku za to, že jsem na přehlídce vypadala tlustě. Nakonec přišel pařížský fashion week – a já zjistila, že neodolám čokoládovým croissantům..." 

Liza v Paříži přišla o několik zakázek Liza v Paříži přišla o několik zakázek Autor: Instagram @lizagoldenreal

Po této zkušenosti se Liza rozhodla z vrcholného modelingu odejít. Nicméně vidina zářné kariéry ji nakonec přece jen opět zlákala a dva roky poté, co se přestala hlídat, znovu začala sledovat, co jí. "V roce 2014 jsem se rozhodla, že chci zpátky, ale chci zvolit zdravější cestu." V praxi to znamenalo tvrdý trénink proložený zdravou stravou, ale nikoli hladověním jako dřív. 

"V roce 2012 jsem konzumovala jen 500 kalorií denně, zatímco o dva roky později to bylo 800 až 1200 kalorií denně. Cítila jsem se nejlépe za celou svou kariéru, měla jsem six-pack na břiše, nicméně pro značky jako Victoria's Secret to bylo málo." Liza chtěla zabojovat, ale nakonec potkala muže svých snů a rozhodla se definitivně hodit přísné nároky světového modelingu za hlavu. 

Ten den, kdy se podělila o svůj příběh, připsala Liza k fotografii vpravo:

"Tohle jsem já a moje tělo právě teď. Není perfektní. Není připravené na přehlídku Victoria's Secret, ale je moje a netrpím kvůli němu. Cvičím pětkrát týdně, ale jsou i dny, kdy nemůžu kvůli zranění nebo protože jsem na cestách. A víte co? Je to v pořádku. Dělám to přece pro sebe a ne kvůli práci. Možná jsem se nenarodila pro titulky magazínů a nejlepší kampaně, ale zasloužím si být šťastná a spokojená. My všichni si to zasloužíme. Možná jsem se tedy narodila proto, abych šířila tohle poselství dál, mezi všechny ženy, co stále bojují s těmito větrnými mlýny."

Liza Golden-Bhojwani s propagací pozitivního přístupu nekončí. Na svém Instaramu publikuje i videa v plavkách. Najdete ji tam pod jménem @lizagoldenreal.
Liza Golden je na svoje křivky pyšná VIDEO Instagram @lizagoldenreal

 

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy