.

. Zdroj: profimedia.cz

.
.
.
.
.
14
Fotogalerie

Leonardo dnes slaví! Jak se změnil v průběhu své herecké kariéry?

Hollywoodský idol Leonardo DiCaprio slaví dnes 44. narozeniny! Pojďme se na jeho počest vrátit zpět do roku 1989, kdy se poprvé objevil na filmovém plátně. Jak se od té doby změnil? A kdy se vám líbil nejvíce?

V roce 1989 se Leonardo poprvé objevil na televizních obrazovkách. Nebyla to ovšem žádná závratná role, ale "epizodka" v televizním seriálu The New Lassie. O rok později získal Leo další dvě menší role, tentokrát v seriálech The Outsiders a Parenthood. Díky těmto rolím si vysloužil hned dvě nominace na ceny Young Artist.

.
. | Zdroj: profimedia.cz

Článek pokračuje na další stránce!

Pokračování 2 / 13

1993

.
. | Zdroj: profimedia.cz

Pokračování 3 / 13

1996

Zlomový rok, který Leonarda doslova katapultoval mezi hereckou špičku. Nejprve si zahrál po boku Roberta De Nira v životopisném snímku This Boy's Life (Dospívání po americku) a ve stejném roce exceloval s Johnny Deppem ve filmu What's Eating Gilbert Grape (Co žere Gilberta Grapea), kde ztvárnil mentálně postiženého chlapce.

.
. | Zdroj: profimedia.cz

Pokračování 4 / 13

1997

Během tří let si Leonardo zahrál v sedmi filmech, z nichž dalším zlomovým pro něj byl rozhodně Romeo + Juliet, kde si zahrál po boku Claire Danes.

.
. | Zdroj: profimedia.cz

Pokračování 5 / 13

2000

V tomto roce se Leonardo dostal pod kůži naprosto všem divákům! Díky strhujícímu výkonu v mega filmu Titanic bylo jasné, že tenhle třiadvacetiletý mladík je jednou z největších hollywoodských hvězd všech dob. Nikdo tehdy netušil, že na Oscara bude čekat ještě 18 let.

.
. | Zdroj: profimedia.cz

Pokračování 6 / 13

2002

V roce 1999 nebylo o Leovi příliš slyšet. Nebylo to ovšem tím, že by jeho sláva upadala. Celý rok se totiž pečlivě připravoval a natáčel dlouho očekávaný film The Beach (Pláž).

.
. | Zdroj: profimedia.cz

Pokračování 7 / 13

2005

O dva roky později se Leonardo blýsknul rovnou ve dvou skvělých filmech. První byl Gangs of New York (Gangy v New Yorku), kde si zahrál mladého kriminálníka, druhý Catch Me If You Can (Chyť mě, když to dokážeš), kde ztvárnil padělatele, po kterém pátral téměř celý svět.

.
. | Zdroj: profimedia.cz

Pokračování 8 / 13

2008

Leonardo konečně získal svou první velkou filmovou cenu. Za hlavní roli v životopisném dramatu The Aviator (Letec) vyhrál Zlatý glóbus.

.
. | Zdroj: profimedia.cz

Pokračování 9 / 13

2010

Oblíbený herecký pár se znovu setkává na filmových plátnech. Kate a Leo si společné zahráli v romantickém dramatu Revolutionary Road (Nouzový východ) a jiskřilo to mezi nimi stejně jako v Titanicu.

.
. | Zdroj: profimedia.cz

Pokračování 10 / 13

2014

V tomto roce Leonardo opět exceloval ve dvou filmech. Nejprve si zahrál duševně nemocného v thrilleru Shutter Island (Prokletý ostrov) a následně zlodějíčka a odborníka na sny ve sci-fi Inception (Počátek).

.
. | Zdroj: profimedia.cz

Pokračování 11 / 13

2015

Leonardo rozšiřuje svou "sbírku" Zlatých glóbů! Získává ho za snímek The Wolf of Wall Street (Vlk z Wall Street). Nominaci na Oscara ovšem ve vítězství neproměnil.

.
. | Zdroj: profimedia.cz

Pokračování 12 / 13

2016

V této době změnil Leonardo výrazně svou image. Důvodem byla role ve snímku The Revenant (Zmrtvýchvstání), kvůli kterému si musel nechat narůst dlouhé vlasy a vousy.

.
. | Zdroj: profimedia.cz

Pokračování 13 / 13

2018

O rok později získává Leonardo svého prvního (vymodleného) Oscara právě za film The Revenant. Na galavečer předávání cen už dorazil s krátkými vlasy a bez dlouhých vousů.

.
. | Zdroj: profimedia.cz

Leonardo zraje jako víno, a to nejen vzhledově, ale i herecky. V současné době natáčí s Bradem Pittem očekávány snímek Once Upon a Time in Hollywood pod taktovkou Quentina Tarantina. Dočká se další cenné sošky?