Josef Somr nechce další hrnce od "šmejdů". Mrkněte na novou karlovarskou znělku

2. července 2017 • 09:54
V letošní znělce filmového festivalu v Karlových Varech exceluje Josef Somr. • Zdroj: youtube.com/KVIFF

Hrdinou další z tradičních znělek filmového festivalu v Karlových Varech se letos stal Josef Somr. Stanul tak po boku takových hvězd, jako jsou John Malkovich, Mel Gibson, Andy Garcia, Jude Law, Helen Mirrenová, Zdeněk Svěrák nebo Věra Chytilová.

Festivalové znělky se staly neodmyslitelnou součástí filmové atmosféry v Karlových Varech. Zahajují každou projekci a diváci je často odměňují potleskem. Jde o vypointované minipříběhy, ve kterých hraje hlavní roli umělec, který v minulých letech dostal ocenění ve Varech a častokrát i ona křišťálová soška.

Andy Garcia ji například použije při rozbíjení zámku dveří od domu, ke kterému nemá klíč. Miloš Forman si Křišťálovým glóbem drtí svou denní dávku léků, Mel Gibson ji zase akčním stylem sobě vlastním zachrání před zloději.

V  letošní znělce si kromě Josefa Somra zahráli i Eva Zaoralová a prezident festivalu Jiří Bartoška. Co mají oni společného se „šmejdy“, kteří na podvodných akcích okrádají důvěřivé zákazníky? A jakou roli v tom hraje karlovarské ocenění? To vše uvidíte v letošní festivalové znělce, kterou režíroval Ivan Zachariáš.

V letošní znělce filmového festivalu v Karlových Varech exceluje Josef Somr. VIDEO youtube.com/KVIFF

Tyto festivalové znělky se natáčejí od roku 2008. Podívejte se například na tu, ve které hrál Zdeněk Svěrák.

Podívejte se na oficiální festivalovou znělku 51. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Režie Ivan Zachariáš VIDEO youtube.com/KVIFF

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy