Její nos mi ničí film! a další urážky, které vpálili režiséři slavným herečkám

Být slavnou hollywoodskou herečkou zní jako sen. Máte milionové platy (v dolarech) a každý s vámi jedná uctivě a s respektem, protože jste to přece dotáhla tak daleko. Anebo ne? 

Ve skutečnosti čelí i hollywoodské herečky řadě problémů a výzev. Jednou z nich je třeba fakt, že jejich mužští kolegové stále dostávají o hodně vyšší platy, ačkoli obě pohlaví ztvárňují ve filmu hlavní roli. Na genderovou platovou nerovnost si nedávno v médiích stěžovaly například Robyn Wright, Diane Kruger nebo oscarová herečka Natalie Portman, která prý dostala za film Hlavně nezávazně třikrát méně než její kolega Ashton Kutcher.

Je těžké si stěžovat, když i přesto bereme hodně peněz, ale ten nepoměr je šílený!

Dalším problémem je u hollywoodských hereček věk, respektive škála rolí, které jsou jim nabízeny po čtyřicítce. Ale ani ve dvaceti to není bůhvíjaké terno, protože zpravidla hrajete něčí partnerku či kolegyni. Když se k tomu přičtou nereálné nároky na vzhled, je jasné, že být oceňovanou herečkou ve skutečnosti nemusí být takový med.

Své si navíc umějí přisadit i netaktní režiséři. Podívejte se, kterých pět hereček si muselo vyslechnout slova, jaká nechce slyšet žádná žena na světě.