Jak vypadají stylové sluneční brýle inspirované automobilem?

Prezentace klienta |  19. května 2017 • 03:00
• Foto: Nissan Sales Central and Eastern Europe

Tuto otázku si položil i slovenský designer žijící ve švýcarském městě Lausanne. Úspěšného umělce Tomáše Krále oslovila společnost Nissan a nabídla mu účast na ojedinělém projektu, ve kterém se propojuje svět estetiky se světem praktičnosti. Zadání bylo jednoduché – vytvořit objekt, který bude inspirovám automobilem Nissan Micra.

Velká výzva

V tomto projektu bylo výchozím požadavkem vytvoření objektu, který by byl nějakým způsobem inspirován novým Nissanem Micra.

Vnímal jsem to velmi pozitivně a byla to pro mne zajímavá výzva, neboť to bylo poprvé, kdy jsem měl navrhnout objekt inspirovaný jiným, již existujícím současným designem, kterým je v tomto případě auto. Byla to pro mne zábava,“ říká Tomáš Král.

Autor: Nissan Sales Central and Eastern Europe

Stylové sluneční brýle

Tomáš Král je průmyslový designér a proto začal pracovat na vysoce funkčním a užitečném objektu. Chtěl vytvořit předmět denní potřeby, který by nám svými tvary a barvami připomínal Micru i ve chvíli, kdy ji právě neřídíme. Objekt, který by majitelům nové Micry dal nový, ale podmanivý styl, který by vytvořil nový vzhled, novou svébytnou módu. A proto ho napadly zrovna sluneční brýle.

Jedinečný design

Výsledkem jsou jedinečné sluneční brýle, jejichž kruhová skla svým tvarem a elegancí evokují specifický oblý interiér automobilu Nissan Micra. Pokud se pozorně podíváte, uvidíte jistou podobnost s kruhovitými tvary, které dominují provedení interiéru tohoto vozu. Brýle, které padnou právě tak dobře muži jako ženě, se vyrábí hned v několika provedeních. Barevná škála vychází ze souboru barev, které společnost Nissan použila u nové Micry. Tato škála obsahuje odvážnější, živější barvy, ale také neutrálnější, nicméně elegantní tóny. Brýle na vnější straně obkružuje živá linka odkazující na eleganci obrysové linie, která je pro novou Micru typická. Jde o tu linii, která dynamicky probíhá po celé délce karosérie vozu.

Autor: Nissan Sales Central and Eastern Europe

Propojení světa módy a automobilu

„Detail, který se mi obzvlášť líbí, je dlouhá, energická, živá linie, která obtahuje karosérii nové Micry po celé délce od předku až po zavazadlový prostor, přičemž inteligentně a nevtíravě obchází detail kliky předních dveří. To však není jediný detail, který mě při práci inspiroval. Poměrně dost mě ovlivnily také kombinace barev a výrazně zaoblené prvky interiéru,“ komentuje svůj projekt Tomáš Král.

Více o novém Nissanu Micra se dozvíte zde.

Fotogalerie

6 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy