Jak si ulehčit výběr prostěradla?

Vybíráte to pravé ložní prádlo a nevíte, kde začít? Co třeba prostěradlem, které je také důležitou složkou vaší postele. Už víc netápejte a nechte si poradit.

Správný výběr prostěradla je důležitý stejně jako kvalitní povlečení nebo matrace. Všechno spolu souvisí a celkově dopomůže ke kvalitnímu spánku. Dnešní trh nabízí spoustu možností a někdy dá opravdu zabrat se v něm co nejlépe zorientovat. Ale už se netrapte a nechte si poradit. Nezaměřujte se pouze na barvu a materiál, i rozměry postele hrají svou roli, aby prostěradlo správně sedělo. Vybírejte pečlivě a podle vlastních preferencí. Soustřeďte se také na gramáž, která má vliv na celkovou životnost ložního prádla.

Klasika v podobě froté

Tento typ textilie je oblíbený a objevuje se ve všech domácnostech, ať už v podobě ložního prádla, ručníků a prostěradel. Jedná se o smyčkovou tkaninu – což je osmdesáti procentní bavlna a dvaceti procentní polyester. Froté prostěradlo příjemně zahřeje, a hodí se především pro zimní měsíce. Zároveň nabízí vysokou savost a dobře odvádí vlhko. Nespornou výhodou je to, že se nemusí žehlit.

Jersey s hladkým povrchem

Jersey textilie jsou typické pro svůj hladký a jemný povrch. Jsou vyráběné ze stoprocentní bavlny, a proto jsou prostěradla vysoce prodyšná a dobře absorbují vlhkost. Prádlo je elastické a málo se mačká. Je přirozeně měkké a dokáže regulovat teplotu, a proto je vhodné po celý rok. Jedná se o funkční prádlo, která se stále více dostává do obliby pro hebký povrch příjemný na dotek. Ani jersey prostěradla se nemusí žehlit, což ho dělá ještě oblíbenějším.

Bambus nejen pro alergiky

Bambusové vlákno má na rozdíl od bavlněných prostěradel jednou velkou výhodu a tou jsou hypoalergenní vlastnosti. Materiál je odolný proti bakteriím, plísním a roztočům. Při koupi se zaměřte na poměr vlákna ve tkanině, protože čím vyšší je poměr, tím je prostěradlo odolnější. Bambusová prostěradla nabízí měkký povrch a jejich nesporným kladem je, že dokáží pojmout až čtyřikrát více vlhkosti než bavlna.

Ať už máte klasickou postel, nebo vyhotovenou přímo na míru, existuje celá řada velikostí, materiálů a barev mezi prostěradly. Dnes už si vybere opravdu každý.