Ikonické momenty královny Alžběty II. od narození až dodnes!

Královna Alžběta II. je nejdéle vládnoucím panovníkem v britských dějinách, s manželem princem Philipem jsou šťastní více něž sedmdesát let a jsou osminásobnými prarodiči. Připomeňme si ikonické momenty této inspirativní ženy. 

Většina z nás si královnu Alžbětu II. vybaví jako velice vitální ženu v pestrobarevných kostýmcích a kloboučku. Jak ale vypadala dříve, než se stala královnou? Tehdy ještě princezna Alžběta byla velmi roztomilé dítě, už tehdy milovala jízdu na koni a psy, což jí zůstalo dodnes. V pouhých jednadvaceti letech se provdala za prince Philipa, se kterým letos oslavila 72. výročí svatby.

O rok později se jim narodil syn Charles, za tři roky princezna Anne. V roce 1952 se po smrti svého otce krále Jiřího VI. stala královnou. Při plnění královských povinností stihla ještě dvakrát otěhotnět a porodit syny Andrewa a Edwarda.

Pokud vás životní příběh královny Alžběty II. zajímá, rozhodně se podívejte na seriál The Crown, který pojednává o jejím životě od nezkušené mladé panovnice až po ženu, kterou respektuje celý svět. Zatím jsou k vidění tři série, na tu čtvrtou si musíte počkat do příštího roku.

Podívejte se na ikonické momenty královny Alžběty II. do galerie: