Filmy podle skutečných událostí: Ty nejlepší, které musí vidět každý! | Ženy.cz
 


Filmy podle skutečných událostí: Ty nejlepší, které musí vidět každý!

8. prosince 2020 • 06:00
Teorie všeho
Teorie všeho • Foto: Photo © Focus Features

Filmy natočené na motivy příběhů, které vycházejí ze skutečných událostí, bývají pro diváka mnohem intenzivnější. Když si v některých okamžicích uvědomíte, že konkrétní scéna není jen dílem mysli kreativního scenáristy, nezbavíte se husí kůže. Které jsou podle nás nejlepší?. 

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny

Žánr: Válečný

Natočeno: 2016

Hodnocení na ČSFD: 83 %

Hlavním hrdinou filmu je třiadvacetiletý Američan Desmond Doss, kterého ztvárnil skvělý Andrew Garfield. Děj se odehrává krátce po japonském útoku na Pearl Harbor. Mladý Desmond se přihlásí do služby a stane se zdravotníkem. Od ostatních mladíků v armádě se ale liší tím, že odmítá používat i nosit jakoukoliv zbraň, a to se pochopitelně nesetkává s pochopením. V březnu začíná bitva o Okinawu a Desmondova rota má za úkol dobýt vysoký útes. Vojáci se ovšem dostávají pod palbu nepřítele. Desmond vybavený jen lékárničkou a svým odhodláním se odmítá ukrýt a během dvanácti hodin zachraňuje 75 mužů! 

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny Autor: archiv firem

Teorie všeho

Žánr: Romantické drama

Natočeno: 2014

Hodnocení na ČSFD: 80 %

Film Teorie všeho vypráví neuvěřitelný životní příběh nezapomenutelného génia Stephena Hawkinga, který byl jedním z nejchytřejších lidí, jaké kdy lidstvo poznalo. Příběh filmu začíná v roce 1963, kdy má teprve jednadvacetiletý student  kosmologie (Eddie Redmayne) před sebou opravdu skvělou budoucnost. Ve škole je rozhodně nejlepším studentem, profesoři i spolužáci ho zbožňují a stejně tak k němu vzhlíží i jeho láska Jane (Felicity Jones). Jenže po jednom nešikovném pádu mu doktoři diagnostikují neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému. Prognózy mu nedávají moc času, ale Stephen s Jane se osudu vzepřou, vezmou se a snaží se žít normální život. 

Teorie všeho Teorie všeho Autor: Photo © Focus Features

Kód Enigmy

Žánr: Válečné drama

Natočeno: 2014

Hodnocení na ČSFD: 82 %

Snímek Kód Enigmy vypráví příběh matematického génia Alana Turinga (Benedict Cumberbatch), kterému se podařilo prolomit kód německého šifrovacího stroje Enigma. Zachránil tak tisíce lidských životů a také zkrátil 2. světovou válku. Jenže to, že je válečným hrdinou, ho neochrání před obviněním ze sexuálních přestupků. Je totiž homosexuál, což v 50. letech považuje společnost za neetické. 

Kód Enigmy Kód Enigmy Autor: Photo © StudioCanal

12 let v řetězech

Žánr: Drama

Natočeno: 2013

Hodnocení na ČSFD: 80 %

Oscarový snímek pojednává o Solomonovi Northupovi (Chiwetel Ejiofor), který měl všechno, co si kdy přál. Měl rodinu, práci houslisty, majetek a svobodu. Ale přesto skončil jako otrok spoutaný v řetězech, který každý den musel dřít na plantáži. Dva únosci mu naslibovali práci a vylákali ho do Washingtonu, za pár dnů ho prodali do otroctví na Jih. Za dlouhých dvanáct let, kdy žil jako otrok, ho toho potkalo opravdu hodně. A to nejen dřina na bavlníkových plantážích a zlí otrokáři, ale také psychický i fyzický teror a neúspěšné pokusy o útěk. 

12 let v řetězech 12 let v řetězech Autor: Photo © Fox Searchlight Pictures

Rivalové

Žánr: Sportovní drama

Natočeno: 2013

Hodnocení na ČSFD: 90 %

Nikiho Laudu není třeba představovat. Jeho mrazivý příběh je známý po celém světě. Snímek Rivalové ovšem vypráví nejen jeho příběh. Pojednává o dvou pilotech Formule 1, kteří jsou rivalové nejen za volantem, ale i v osobním životě. Niki Lauda (Daniel Brühl) a James Hunt (Chris Hemsworth) touží oba po vítězství, ale titul mistra světa může získat jen jeden. 

Rivalové Rivalové Autor: Photo © Universal Pictures

127 hodin

Žánr: Dobrodružné drama

Natočeno: 2010

Hodnocení na ČSFD: 81 %

Film vypráví skutečný příběh šestadvacetiletého Arona Ralstona (James Franco), který se vydal na dobrodružný víkend strávený lezením po odlehlých skalách národního parku Canyonlands v Utahu. Jenže vůbec nevěděl, co ho čeká. Propadl se do dvacet metrů hluboké propasti, kde se mu navíc zaklínila ruka pod obrovským kamenem. Přežil neskutečných 127 hodin v divočině, s minimem jídla a pár kapkami vody. Díky neuvěřitelné odvaze nakonec vyvázl živý, ale přišel o ruku. 

127 hodin 127 hodin Autor: Photo © Fox Searchlight Pictures 2.

Chyť mě, když to dokážeš

Žánr: Krimi

Natočeno: 2002

Hodnocení na ČSFD: 87 %

Frank W. Abagnale (Leonardo DiCaprio) si už v šestnácti letech uměl vyrobit falešné doklady. Později dokázal také proniknout do řad zkušených pilotů, aniž by složil zkoušky, získal diplom právníka (samozřejmě falešný) a nějaký čas působil i jako dětský doktor. Žil v luxusu a procestoval půlku světa. Pátrala po něm policie zhruba třiceti různých zemí. Největší noční můrou byl však pro agenta FBI Carla Hanrattyho (Tom Hanks), který byl jeho dopadením naprosto posedlý. Při sledování téhle dokonale obsazené hry na kočku a myš je téměř neuvěřitelné, že se příběh opravdu stal. 

Chyť mě, když to dokážeš Chyť mě, když to dokážeš Autor: Photo © 2002 Dreamworks Pictures

Titanic

Žánr: Katastrofické drama

Natočeno: 1997

Hodnocení na ČSFD: 85 %

Tak tenhle snímek není třeba vůbec představovat. Když se řekne „film podle skutečné události“, dost pravděpodobně si jako první hned vybavíte právě Titanic. Romantický příběh bohaté Rose (Kate Winslet) a chudého Jacka (Leonardo DiCaprio) zná také každý. Stejně tak i osud lodi, která měla být pýchou lidstva. Namísto toho je tak nesmazatelně spojená s jednou z největších katastrof světa. 

Titanic Titanic Autor: Photo © 1997 Paramount Pictures and Twentieth Century Fox
 

Apollo 13

Žánr: Dobrodružné drama

Natočeno: 1995

Hodnocení na ČSFD: 84 %

V dubnu 1970 odstartovala posádka ve složení Jim Lovell (Tom Hanks), Fred Haise (Bill Paxton) a Jack Swigert (Kevin Bacon) k Měsíci. První den letu Apolla 13 proběhl hladce, ale 13. dubna se v řídícím středisku ozvalo legendární Houstone, máme problém. Posádka brzy pochopila, že jejich sen projít se po povrchu Měsíce se proměnil v boj o holý život. Posádka se přesune ze zničené lodi do přistávacího modulu, odkud se snaží vše řídit. Musí obletět Měsíc, vrátit se zpět k Zemi a bezpečně přistát.

Apollo 13 Apollo 13 Autor: Photo © 1995 Universal Pictures

Schindlerův seznam

Žánr: Historické drama

Natočeno: 1993

Hodnocení na ČSFD: 92 %

Nemilosrdné drama o holocaustu je bezesporu jedním z nejlepších filmů vůbec. Hlavní postavou je Oskar Schindler (Liam Neeson), německý obchodník, svůdník a nacista, který v sobě dokáže najít lepšího člověka a rozhodne se pomáhat těm, kterým už zdánlivě není pomoci. Podaří se mu zachránit více než tisíc polských Židů. Snímek oceněný sedmi Oscary je zkrátka jedinečný. 

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Autor: Photo © 1993 Universal Pictures

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy