.

. Zdroj: profimedia.cz

Děkujeme všem profesím v první linii: Dojemné vzkazy a díky umělců lékařům a vědcům

Někteří čeští umělci se rozhodli využít svou profesi k tomu, aby se hluboce poklonili těm, kteří si v posledních týdnech sahají až na dno svých sil. Skládají jim písničky a také děkují skrze videa na sociálních sítích. 

Ondřej Gregor Brzobohatý

Nadaný zpěvák a skladatel oslovil ke spolupráci Martu Jandovou a Vojtu Dyka a společně stvořili dojemnou píseň Život, která děkuje všem zdravotním sestřičkám za jejich obětavost a nasazení v boji s koronavirem. Zároveň píseň odkazuje na Českou asociaci sester a její transparentní účet. Ve videoklipu si zahrály desítky lidí, které Ondřej oslovil skrz sociální sítě. Stačilo jen nahrát desetivteřinové video, kde držíte papír s hashtagem POMAHAMESESTRICKAM.

„Přátelé drazí, na účtu pro sestřičky je už přes milion korun! To je nádherná zpráva, se kterou jsem se dnes probudil. Moc všem přispívajícím děkuju a zároveň vyzývám další, aby se přidali. Momentálně celá tahle naše a vaše iniciativa je především psychickou injekcí podpory. Výše částky, která bude doufám dál narůstat, za současné situace symbolizuje hlavně vlnu solidarity a velkou úctu k jejich práci, kterou vykonávají dnem i nocí,“ napsal Ondřej na svůj instagramový profil.

TIP NA VIDEO: Podívejte se, jak vypadá takový den na covidovém oddělení.

Další umělce a jejich děkovné počiny najdete na další stránce >>

Pokračování 2 / 5

Raego a Olga Lounová

Pro povzbuzení všech, kteří zastávají důležité profese, vznikla také píseň Nikdy to nevzdávej. Autorem je Ladislav Pham alias Raego a nazpíval ji společně s Olgou Lounovou. „Děkujeme skutečným hrdinům, kteří bojují za naše životy. Dlouho jsme žili v domnění, že se tleská pouze těm, kteří jsou vidět. Pro nás jste hvězdy. Tahle hymna je poděkování za vaší službu národu. Bez vás bychom to nezvládli. Proto jsme si přáli, aby tenhle song zviditelnil vaše neuvěřitelné nasazení, díky kterému se cítíme o trošku víc v bezpečí. Děkujeme vám v první linii. Budeme se snažit být Vám tou nejlepší oporou a nenechat Vás v tom,“ napsal na Youtube pod zveřejněný videoklip Raego.

Pokračování 3 / 5

Poděkování České poště

Nejen ke zdravotnímu personálu a vědcům, ale také k České poště míří poděkování umělců. Právě doručovatelé jsou ti, kteří zprostředkovávají v době epidemie pro někoho zásadní kontakt mezi lidmi. „Pendlování mezi námi, roznášení věcí a propojování společnosti získává najednou naprosto nový smysl, naprosto fatální,“ ocenil jejich nezastupitelnou roli například Vladimír 518 z „tepla svého ateliéru“ a připojil díky a přání zdraví. Mezi dalšími umělci, kteří podpořili Českou poštu, jsou i skupina Wohnout, herci Petra Nesvačilová a Vašek Vašák nebo hudebníci Michal Dvořák a Vilém Čok.

Pokračování 4 / 5

Zdeněk Svěrák

Svá slova díků směrem k sestřičkám řekl také Zdeněk Svěrák, který si následně za doprovodu svého hudebního parťáka Jaroslava Uhlíře s celým Českem zazpíval notoricky známé Není nutno. „Ačkoliv nejsou tak vyzbrojeny, jak by měly být, vykonávají svou práci s úžasnou samozřejmostí,“ ocenil Svěrák jejich nasazení v době koronaviru.

Pokračování 5 / 5

Dva tátové

Blogeři Dva tátové přišli s nápadem spojit několik poděkování do jednoho. A tak vzniklo video, ve kterém děkují všem, co se o nás aktuálně v plném nasazení starají, například Tomáš a Tamara Klusovi, Simona Krainová, Tereza Pergnerová, Anička Slováčková, Laďka Něrgešová, Iva Pazderková, Dominik Feri nebo Pokáč. „Chtěli jsme vám dnes vzdát hold, ale jen od nás dvou by se to nedostalo k vám všem, komu je určeno. Ale zvládneme to společně, když spojíme sílu. A tak jsme dnes oslovili desítky osobností a jménem nás všech a našich (v součtu milionů) sledujících a diváků vám upřímně a s obdivem DĚKUJEME,“ napsali Dva tátové pod svůj příspěvek.

Mimochodem – všem lékařům, zdravotníkům a dalším v první linii v boji s koronaviremděkuje i vyhledavač Google prostřednictvím svého úvodního obrázku. Postupně připojil poděkování řidičům, pracovníkům úklidových služeb a popelářům a všem prodavačům a prodavačkám potravin.