Děkujeme všem profesím v první linii: Dojemné vzkazy a díky umělců lékařům a vědcům

Někteří čeští umělci se rozhodli využít svou profesi k tomu, aby se hluboce poklonili těm, kteří si v posledních týdnech sahají až na dno svých sil. Skládají jim písničky a také děkují skrze videa na sociálních sítích. 

Ondřej Gregor Brzobohatý

Nadaný zpěvák a skladatel oslovil ke spolupráci Martu Jandovou a Vojtu Dyka a společně stvořili dojemnou píseň Život, která děkuje všem zdravotním sestřičkám za jejich obětavost a nasazení v boji s koronavirem. Zároveň píseň odkazuje na Českou asociaci sester a její transparentní účet. Ve videoklipu si zahrály desítky lidí, které Ondřej oslovil skrz sociální sítě. Stačilo jen nahrát desetivteřinové video, kde držíte papír s hashtagem POMAHAMESESTRICKAM.

„Přátelé drazí, na účtu pro sestřičky je už přes milion korun! To je nádherná zpráva, se kterou jsem se dnes probudil. Moc všem přispívajícím děkuju a zároveň vyzývám další, aby se přidali. Momentálně celá tahle naše a vaše iniciativa je především psychickou injekcí podpory. Výše částky, která bude doufám dál narůstat, za současné situace symbolizuje hlavně vlnu solidarity a velkou úctu k jejich práci, kterou vykonávají dnem i nocí,“ napsal Ondřej na svůj instagramový profil.

Loading

TIP NA VIDEO: Podívejte se, jak vypadá takový den na covidovém oddělení.

Další umělce a jejich děkovné počiny najdete na další stránce >>