Monika Menky: Moje bezlepkové recepty jsou jednoduché, chutné a vhodné pro každého | Ženy.cz
 


Monika Menky: Moje bezlepkové recepty jsou jednoduché, chutné a vhodné pro každého

25. února 2019 • 06:00
Monika Menky: Moje bezlepkové recepty jsou jednoduché, chutné a vhodné pro každého
Monika Menky • Foto:Ondřej Košík

Představujeme vám jednu z pěti semifinalistek, která se uchází o vaši přízeň v kategorii FOOD.

"Jsem holka z malebného maloměsta, která strašně ráda vaří, ale hlavně jí. Už od raného věku jsem věděla, že jídlo a vaření budou mojí celoživotní vášní," říká třicetiletá Monika Menky. "Po diagnóze celiakie před 3 lety jsem se pustila do bezlepkové osvěty, protože jsem se nespokojila s nudným „doporučeným“ jídelníčkem, který jsem v ordinaci obdržela od svého gastroenterologa. Začala jsem bezlepkově péct a vařit, publikovat recepty na internetu, motivovat lidi se stejnou diagnózou a tak vznikl můj blog, který dnes zastřešuje největší komunitu bezlepkářů v Česku a na Slovensku.

Svým fanouškům pravidelně přináším bezlepkové novinky na trhu, zásobuji je informacemi ohledně celiakie a sdílím s nimi své bezlepkové recepty. Protože se rychle staly velice oblíbenými, dostala jsem před dvěma lety možnost vydat svou vlastní knihu. Moje recepty jsou jednoduché, chutné, z dostupných surovin a vhodné opravdu pro každého. Zakládám si na tom, že strava je to nejdůležitější. Ovlivňuje vše – naše zdraví, vzhled a náladu, proto do jídla investuji a snažím se toto poselství předat i svým fanouškům. V bezlepkové formě, chutně a zdravě."

www.celiaxmoni.cz, www.facebook.com/celiaxmoni

@celiaxmoni

1. Jaký recept se u vašich sledujících setkal s největším ohlasem?

Asi jako u ostatních, nejpopulárnější jsou sladké recepty.

2. Co byste uvařila návštěvě, na kterou chcete zapůsobit?

Udělala bych přirozeně bezlepkový guláš.

3. S jakou surovinou nejraději pracujete?

S olivovým olejem.

4. Jaký je váš nejlepší zážitek související s vaším blogem?

Pro mě jsou nejvíc možnosti, které mi můj blog dal. Třeba to, že jsem dneska tady s vámi, setkat se s lidmi, se kterými bych se jinak nesetkala, a poznávat nové věci.

5. Jaké jsou vaše další cíle a plány?

Původně nebyly žádné. Blog vznikl proto, že mám celiakii, a nikdy jsem ho neplánovala. Ale když ho mám, tak je mým cílem seznámit veřejnost a své fanoušky s tím, že bezlepková dieta může být chutná a zdravá. A hlavně jim ukázat, co je celiakie.

Monika Menky VIDEO David Hanuš

JAK TO BUDE DÁL?

Od 25. února můžete pro svoji favoritku hlasovat na stránce www.restartsdietou.cz. Hlasování bude ukončeno 15. března o půlnoci. Následně budou hlasy sečteny a tři soutěžící s největším počtem hlasů postoupí do velkého finále, které se uskuteční 8. června. Jména postupujících zveřejníme opět na www.restartsdietou.cz a na sociálních sítích a společně s dalšími finalisty z kategorií Fit a Proměna je představíme v červnové Dietě.

Další semifinalistky si můžete prohlédnout zde:

Autor: redakce Dieta
Klíčová slova:  jídloRestart 2019
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy