Michaela Švecová

Michaela Švecová Zdroj: Ondřej Košík

Michaela Švecová: Obrací se na mě hodně maminek, které mají doma obézní děti

Představujeme vám jednu z pěti semifinalistek, která se uchází o vaši přízeň v kategorii FOOD.

"Všechno to začalo před několika lety, kdy jsem sama se sebou nebyla úplně spokojená a chtěla se cítit lépe. Jelikož v mých začátcích ještě žádné zdravé kuchařky téměř nebyly, začala jsem si recepty vytvářet sama. Spojila jsem tedy své tři největší koníčky: vaření (pečení), zdravý životní styl a fotografování," říká šestadvacetiletá Michaela Švecová. "Své recepty jsem začala postupně zveřejňovat na Facebooku, webových stránkách i Instagramu. Zájem o ně byl velký, a to byl podnět začít lidem v této oblasti více pomáhat.

Udělala jsem si kurz poradce pro výživu a začala lidem sestavovat jídelníčky. Poslední dobou se na mě obrací dost maminek, které mají doma obézní děti a nevědí, jak jim pomoci. Mám pocit, že takových dětí bude bohužel víc a víc. To mě nutí zamýšlet se nad tím hlouběji nejen z pohledu toho, že jednou chci mít rodinu a děti, které chci vést ke zdravé stravě a pohybu. Zdravý životní styl mě natolik pohltil, že se stal mou prací. V posledních dvou letech jsem vydala dvě tištěné kuchařky se zdravými recepty, které jsou dostupné ve většině knihkupectví.

www.fitnessrecepty.net, www.facebook.com/fitnessreceptyy, @fitnessrecepty

1. Jaký recept se u vašich sledujících setkal s největším ohlasem?

Úplně nejoblíbenější je dort s lesním ovocem.

2. Co byste uvařila návštěvě, na kterou chcete zapůsobit?

Určitě by to bylo víc chodů. Konkrétně třeba panenka s houbovou omáčkou a k tomu nějaký dezert s ovocem.

3. S jakou surovinou nejraději pracujete?

Ráda používám bylinky, především tedy čerstvé. Bazalku, rozmarýn, pažitku…

4. Jaký je váš nejlepší zážitek související s vaším blogem?

Vydání mých dvou kuchařek a ten pocit, když jsem je poprvé viděla a držela v ruce. To bylo moc hezké.

5. Jaké jsou vaše další cíle a plány?

Chtěla bych víc rozšířit blogovou sekci receptů, tvořit víc receptů, získat víc fanoušků, aby se o zdravém životním stylu dozvědělo víc lidí a aby zjistili, že to jídlo je nejenom zdravé, ale i dobré.

Video placeholde

JAK TO BUDE DÁL?

Od 25. února můžete pro svoji favoritku hlasovat na stránce www.restartsdietou.cz. Hlasování bude ukončeno 15. března o půlnoci. Následně budou hlasy sečteny a tři soutěžící s největším počtem hlasů postoupí do velkého finále, které se uskuteční 8. června. Jména postupujících zveřejníme opět na www.restartsdietou.cz a na sociálních sítích společně s finalisty z dalších kategorií je představíme v červnové Dietě.

S dalšími finalistkami se seznamte zde:

Doporučujeme

Načíst další články