Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

S naplánováním dokonalé svatby vám pomůže průvodce pro nevěsty

Všechno, na co nesmíte při plánování svatby zapomenout, najdete na jednom místě.

Dokonalá svatba si žádá dokonalou organizaci, a aby vám neunikl sebemenší detail, je dobré si vše předem naplánovat. Jelikož věcí, které je třeba zařídit je mnoho, a mohou se rychle nakupit, měli byste si od začátku udržovat přehled. Ideálním praktickým nástrojem přesně k tomuto účelu je svatební plánovač, který vytvořili odborníci na svatební šperky z webu iZlato24.cz.

Z těch nejdůležitějších věcí, bez kterých se neobejde ani vaše vysněná svatba, je třeba mezi prvními zmínit včasné rezervování si místa konání. Populární místa bývají plně obsazena na 12 až 15 měsíců předem, proto, jakmile se dohodnete na rozpočtu a přibližném datu, neváhejte a začněte s průzkumem.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia.cz

Odhadovaný počet hostů byste měli mít co nejdříve, neboť právě od něj se bude odvíjet mnoho dalších rozhodnutí. K finálnímu seznamu je nejlepší dospět postupně a neuspěchaně, po více konzultacích s partnerem. Můžete si například vytvořit dvě varianty, navzájem je porovnat a je-li to nutné, dohodnout se na společném kompromisu.

Průzkum trhu se ani zdaleka nevztahuje jen na možná místa konání. Vyhledávat informace byste měli postupně začít i kvůli tomu, abyste se seznámili s nabídkami doprovodných služeb. Fotograf, kameraman, grafika a tisk, květinářství, produkce (živá hudba, DJ, osvětlení), make-up, účes a doprava – to vše budete muset monitorovat, abyste se lépe zorientovali v cenách, dostupnosti a nabízených produktech.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia.cz

 A potom samozřejmě pozornost obrátit na šaty, které u nevěsty přitahují největší pozornost. Výběr, zkoušení, úpravy a přezkoumání možných kombinací s různými doplňky i s outfitem družiček zaberou svůj čas, proto ani tuto příjemnou povinnost není radno odkládat na poslední chvíli. Vše z uvedeného se vztahuje i na ženicha a jeho oblek.

Vaše představa o stylu svatby, spolu s místem a volbou šatů, bude hlavním hnacím motorem pro všechny ostatní tvůrčí snahy, které by ji měly naplnit. Dobře si proto promyslete a pokud možno co nejsrozumitelněji nadefinujte styl, případně i konkrétnější téma, pro které jste se rozhodli. Od toho se mohou následně odrazit návrhy grafiků (pozvánky, vzhled menu a zasedacího pořádku), květinářů, interiérových designérů, fotografa, či dokonce kuchaře (jednotlivé chody svatebního menu). Styl může být postaven na vašem oblíbeném historickém období (retro, vintage), kulturním fenoménu (film, pohádky), designovém přístupu (minimalismus, urbánní design, rustique, inspirace přírodou) nebo jen na konkrétní barvě či abstraktním tvaru.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia.cz

Co se svatebního menu týče, určitě absolvujte jeho ochutnávku. Nechte si připravit dvě nebo tři varianty a spolu se snoubencem je ochutnejte. Myslete na speciální stravovací požadavky vašich hostů (včetně dětí), domluvte se přímo s kuchařem na jejich přípravě a nezapomeňte ani na víno a svatební dort.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia.cz

S blížícím se termínem svatby je vhodné postupně, v následujícím pořadí, odeslat „Save the date“ pozvánky (10 měsíců předem), vytvořit svatební webovou stránku a seznam vašich preferovaných svatebních darů, zorganizovat setkání se zainteresovanými osobami ohledně rozdělení úkolů a proslov, rozeslat finální pozvánky (3 měsíce předem), pořídit dárky pro hosty, provést generální zkoušku, a ještě jednou si ověřit, že je všechno tak, jak má být.

Speciální pozornost věnujte také volbě snubních prstenů. Dejte si na čas a vybírejte s vědomím, že tento výjimečný šperk bude pro vás po dlouhá následující léta symbolem jednoho z nejkrásnějších citů, jaké život přináší.

Ve váš velký den se jen oddejte momentu a vychutnejte si jej naplno.

V následující dny zajistěte dopravu svatebních darů k vám domů, vraťte věci, které jste měli pouze půjčené a zaplaťte případné zbývající účty.

Doporučujeme

Načíst další články