Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Pracujte na sobě, vzdělávejte se a získejte práci, která vás bude bavit

Myslíte si, že vzdělání končí tím, že opustíte školní lavice nebo vysokoškolské posluchárny? Omyl. Vzdělávání je celoživotní proces. Pokud si stále rozšiřujete své obzory, rychle se přizpůsobíte novým okolnostem a požadavkům. Díky vzdělávání dosáhnete nejen lepších pracovních výsledků, ale třeba i zajímavější a lépe placené profese.

Proč se vyplatí investovat čas i peníze do vzdělání?

Je pohodlné se naučit jednu práci, kterou budete stereotypně vykonávat několik let. Jenže takhle vám může ujet vlak. Pracovní trh se rychle vyvíjí, a proto se vyplatí umět reagovat na nové příležitosti. Finance, které do vzdělání vložíte, se vám rychle vrátí, pokud půjdete příležitostem naproti.

Co vám vzdělávání přinese?

  • Motivaci pro získání lépe placeného místa.

  • Inspiraci a znalosti pro rozjezd vlastního podnikání.

  • Získání všeobecného přehledu.

  • Vyhnutí se syndromu vyhoření.

  • Flexibilitu a lepší uplatnění na trhu práce.

  • Sebeuspokojení, větší sebevědomí a pocit štěstí.

Možnosti financování dalšího vzdělání

Jakmile přestanete být studentem, je vzdělání poměrně drahou záležitostí. Ano, můžete si vybrat přednášky a semináře, které jsou dostupné i zdarma, ale mnohdy vám nepřinesou to, co od nich čekáte.

Pokud se chcete vzdělávat a rozšiřovat si obzory, můžete svého zaměstnavatele požádat o zaplacení školení. Obvykle se ale musí týkat vašeho oboru. Dále je tu možnost rekvalifikačních kurzů, které nabízí úřady práce. Podmínkou pro bezplatnou účast většinou je, že jste bez zaměstnání a na úřadu práce zaregistrovaní jako žadatelé o práci.

 Vzdělávací program nebo kurz si můžete zaplatit i ze svých úspor. Měli byste ale pamatovat na „strýčka příhodu“ a část peněz si ponechat jako rezervu.

Financování vzdělání můžete vyřešit pomocí půjčky. Nebankovní společnosti vám půjčí do řádů statisíců korun na cokoliv. Nebankovní půjčkou můžete zaplatit například za bootcampy na programování nebo za další intenzivní kurzy, které jsou sice drahé, ale otevřou vám dveře do nadprůměrně placených oborů.

Vyřízení půjčky od nebankovních poskytovatelů úvěru je rychlé a snadné. Nemusíte kvůli ní chodit na pobočku. Stačí vám jen připojení k internetu a potřebné doklady. O půjčku můžete zažádat ihned po vybrání kurzu. Peníze obdržíte nejdéle do druhého pracovního dne. Půjčenou sumu můžete splácet flexibilně. Pokud máte volné finance, můžete splatit více, než je minimální dohodnutá částka.