Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia

Chcete se dostat do léta do formy? Pomůže správná sportovní výživa

Základem hubnutí a tvarování postavy obecně je především kvalitní a vyvážená strava. I tady ale můžete využít pomocníky v podobě doplňků stravy či nejrůznější sportovní výživy. Co se vyplatí zařadit a jak to udělat, aby bylo hubnutí zdravé a dlouhodobě udržitelné? To se dozvíte v tomto článku.

Základem je správný plán

Hned na začátek je důležité zmínit, že zdravé hubnutí prostě trvá nějaký ten čas. Stejně jako se netloustne přes noc, tak ani pár dní nestačí k nijak výrazným proměnám. Aby to mohlo fungovat a organismus z odbourávání přebytečného tuku vyšel bez újmy na zdraví, je nutné stanovit si optimální plán. Ten by měl uvádět přibližný jídelníček a dostatečnou pohybovou aktivitu.

Kvalitní doplňky stravy

Pokud se začnete více věnovat fyzické aktivitě, je nutné do těla více doplňovat vitamíny a minerály. Dochází totiž k jejich větší spotřebě. Optimální množství je přitom důležité pro správnou regeneraci. Zaměřte se například na hořčík nebo na doplňky stravy určené pro zdraví kloubů. Pokud nechcete tuto problematiku příliš řešit, vyberte si kvalitní multivitamínový doplněk.

Sportovní výživa jako praktický pomocník

Obecně představuje sportovní výživa celou řadu různých produktů. Oblíbené jsou například proteiny ve formě prášku. S jejich pomocí můžete splnit doporučené denní množství příjmu bílkovin včetně dostatečně vyváženého spektra aminokyselin. Opět je ale potřeba myslet na to, že jde vlastně o takové doplnění jídelníčku a ne stoprocentní náhradu jiných zdrojů bílkovin. Sportovní výživa nabídne i celou řadu nejrůznějších spalovačů tuků. U nich je účinnost v zásadě tak velká, jak hodně snahy věnujete základnímu hubnutí. Jedná se o jakési finální vylepšení celkové snahy a rozhodně neplatí, že při užívání spalovače můžete ležet na gauči a o vše se postará právě daný přípravek.